Jejich dcerka bojovala o život. Když matka zjistila, co pro ni udělal doktor, neudržela slzy. „Je to anděl!“

Gesto mladého lékaře dohnalo maminku holčičky bojující o život vlivem chronického onemocnění plic k slzám. Prohlásila o něm, že je to anděl.

Detail obličeje miminka, které má dudlík i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Život maličké Parker Lynn nebyl od začátku zrovna procházkou růžovým sadem. Mamince Cassie se holčička narodila předčasně ve 23. týdnu těhotenství. Od prvního okamžiku na tomto světě tak statečně bojovala o svůj život.

První dny svého života strávila na jednotce intenzivní péče

Parker Lynn se Jacobovi a Cassie Bakerovým narodila v roce 2019. Holčička přišla na svět předčasně, již ve 23. týdnu. První dny svého života, a že jich nebylo zrovna málo, strávila na jednotce intenzivní péče. V nemocnici prožila více než 200 dní, než byla konečně propuštěna domů.

Holčička se narodila s chronickým onemocněním plic. Okamžitě však nejen svým rodičům, ale i všem zdravotníkům, kteří o drobné děťátko pečovali, dokázala, že je to obrovská a statečná bojovnice, která se rozhodně nevzdává.

Nachlazení zhoršilo zdravotní stav malé holčičky

Rodiče si kvůli chronickému onemocnění plic své dcery velmi dobře uvědomovali možná rizika, která by mohla nastat, pokud by holčička onemocněla. I když dělali všechno pro to, aby se tak nestalo, Parker Lynn se jednoho dne bohužel nachladila a to odstartovalo obrovské problémy.

Miminko v nemocnici iZdroj fotografie: Depositphotos

Její maminka Cassie se na sociálních sítích svěřila, že ačkoli s partnerem věděli, že se to může stát a byli si vědomi možných potíží, vývoj situace a nečekané zvraty je nepříjemně zaskočily. Malá holčička byla opět převezena do nemocnice, kde bojovala o svůj život.

Gesto doktora dohnalo maminku k slzám

Rodiče malé Parker Lynn věděli, že je o jejich dcerku v nemocnici dobře postaráno. Nicméně nikdo netušil, jakého gesta se dopustí jeden z pečujících lékařů. Jeho počínání dohnalo maminku Cassie k slzám. „Je to anděl,“ prohlásila o něm na sociálních sítích.

Zatímco malá holčička bojovala o život napojená na různé přístroje, doktor Dan se posadil vedle její postele, otevřel pohádkovou knihu a začal holčičce předčítat. Rodiče byli laskavostí lékaře dojati. Maminka se svěřila, že je pro ně jakožto pro rodiče úžasné vědět, že existují zdravotníci, kteří svou práci nevnímají jako stereotyp.

Doktor Dan nepředčítal pohádky jen malé Parker Lynn. Netají se tím, že podobným způsobem často tráví čas se svými malými pacienty. Je skvělé vidět, že na světě existují lékaři, pro které práce není jen povinnost a rutina, ale dokážou projevit i citlivý přístup.

Máte zkušenost s citlivým přístupem lékaře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články