Připravila synovi do školy oběd, učitelka ho za to vyrazila ze třídy: „Hledám podporu od lidí. Co je na mém vaření špatného?“

Do školních jídelen nechodí na obědy z nejrůznějších důvodů statisíce dětí. Rodiče jim připravují pokrmy doma a snaží se o to, aby byly výživné, vydatné, zdravé, pestré a chutné.

Matka s nevrlým malým synem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Spousta rodičů nespoléhá na někdy nepříliš kvalitní nabídku jídel ve školních jídelnách a připravuje svým ratolestem svačiny i obědy sama. Dělají to v dobré víře, že pokrm, který potomek bez problémů zkonzumuje doma, sní i ve škole. Navíc si mohou ohlídat, aby byl dostatečně výživný, pestrý, chutný a případně neobsahoval suroviny, které dítě nemůže kvůli dietě nebo alergii jíst. Matka jednoho školáka byla však v šoku z toho, jak na jídlo jejího syna zareagovala učitelka.

Jídlo smrdělo, chlapec musel ze třídy

K neuvěřitelnému incidentu došlo podle webu PositiveVibration na jedné ze základních škol. Když si matka vyzvedávala svého malého syna ve škole, dozvěděla se, že ho jeho učitelka vykázala ze třídy. Důvodem byl oběd, který si chlapec přinesl z domova. Podle kantorky bylo jídlo přinejmenším nevhodné pro dítě a navíc nechutně zapáchalo.

Když 4letý chlapec ochutnal, co mu ve školce nachystali k obědu, rozhodl se utéct. Naštěstí si ho všimli policisté

Šokovaná chlapcova matka si to šla s učitelkou vyřídit. Byla přesvědčená, že dává synovi kvalitní jídlo a snaží se, aby jeho složení bylo vyvážené a pestré. Přiznává, že občas pokrmy obsahují koření, sýry, česnek, zelí, kapustu nebo vejce a další nepříliš vábně vonící suroviny. Když došlo na přímou konfrontaci, učitelka ženu bez nejmenších rozpaků navíc ještě obvinila, že je špatná matka.

Zaskočená matka nevěděla, jak reagovat

Zaskočená žena se nezmohla na odpor. Poněkud bizarní scéna matku stresovala cestou domů ze školy. Nevěděla, jak by měla zareagovat na tak absurdní obvinění a chování pedagogického pracovníka. Nechtěla vše ještě víc vyostřit, ale současně neměla v úmyslu to nechat prostě být. Zveřejnila svůj příběh na sociálních sítích s žádostí o radu. „Hledala jsem podporu. Nechápu, co je na mém vaření špatného,“ uvedla žena.

Chlapec ve školní jídelně iZdroj fotografie: Depositphotos

Velmi rychle se objevily první reakce jiných rodičů. Většina z nich měla jasno a doporučovala matce, aby se kvůli nevhodnému jednání učitelky obrátila se stížností na ředitele školy. V Česku nechodí na oběd do školní jídelny více než čtvrt milionu dětí. Podle serveru iDnes jde hlavně o žáky, kteří nemohou jíst jídlo z jídelen kvůli zdravotním dietám, stravovacím omezením nebo si ho jejich rodiče nemohou dovolit.

Co říkáte na podivný incident s učitelkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články