Když 4letý chlapec ochutnal, co mu ve školce nachystali k obědu, rozhodl se utéct. Naštěstí si ho všimli policisté

Neobvyklým incidentem se okamžitě začali zabývat policisté. Zajímalo je, jak se něco takového mohlo stát. Nebezpečný výlet malého uprchlíka nemusel totiž skončit dobře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče se domnívají, že když své dítě svěří do péče školských zařízení, je o něj dobře postaráno, socializuje se, naučí se nové dovednosti a hlavně bude v bezpečí. To ale nemusí být pokaždé pravda. Podivným incidentem se zabývá policie v polské Zelené Hoře. Čtyřletý chlapec před několika dny bez povšimnutí odešel ze školky a pak se sám toulal po ulicích. Vyšetřovatele zajímá, jak se to mohlo stát.

Malého uprchlíka si všimli kolemjdoucí

Děti v jedné z mateřských školek v jihozápadním polském městě Zelená Hora si dopoledne spokojeně hrály na hřišti jako obvykle. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco stát. Čtyřletý chlapeček Antek byl ale frustrovaný. Nepohodl se s kamarádem a později mu ani nechutnalo jídlo, které dostal ve školce k obědu, uvedl zpravodajský kanál PolsatNews.

děti

Lidi na internetu pobouřila fotka svačinek, které děti dostávají ve školce. Má je nasytit 1 borůvka a 3 cm banánu

Malý capart se kvůli tomu rozhodl, že ve školce nezůstane už ani minutu. Krátce před polednem z ní prostě odešel a zamířil si to domů. Naštěstí si ho poblíž frekventované křižovatky všimly náhodné kolemjdoucí, které přivolaly policii. „Chlapec řekl, že odešel ze školky, protože tam nechtěl být. Na místě byla i žena, která ho znala ze sousedství,“ uvedla policejní mluvčí Małgorzata Barská.

Dodavatel asi zapomněl zavřít zadní vchod

Policejní hlídka doprovodila malého uprchlíka zpět do školky, kde s ním počkala na příjezd rodičů. Naštěstí se chlapci během jeho výletu nic nestalo. Podle televize TVN24 událost vyšetřovatelé kvalifikovali jako ohrožení života a zdraví. Pachatelům takových činů může hrozit i vězení. Kauza už zamířila na zelenohorské státní zastupitelství. Ukázalo se, že se Antekovi podařilo proklouznout ven zadním vchodem školky.

Malé batole stojí u brány iZdroj fotografie: Depositphotos

Dodavatelská firma, která do školního zařízení dováží mražené potraviny, měla totiž při odjezdu zapomenout zadní bránu zavřít. Vedení školky překontrolovalo zabezpečení všech východů a plánuje stávající bránu u zadního vjezdu nahradit automatickou s pneumatickým zavíráním. Ředitelka školky situaci řešila také s družinářkou, která měla mít chlapečka v době jeho útěku na starost.

Co říkáte na to, že dítě mohlo ze školky zmizet?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články