Připlatila si za výhled na moře, ale místo toho z okna koukala jen na jeho obrázek. Společnost jí jako omluvu nabídla výlet zdarma

Při výběru dovolenkového ubytování se vyplatí věnovat nabídkám zvýšenou pozornost. Narazit na podvodnou nebo zavádějící nabídku je totiž snazší, než se zdá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Turistická sezona se už velkolepě rozběhla a lidé začali jako každé léto intenzivně cestovat po zajímavých lokalitách celého světa. Pokud se teprve chystáte vybírat si místo dovolenkového pobytu, buďte obezřetní. Stačí totiž velmi málo a můžete naletět na podivné fígle vychytralých podvodníků podobně jako Argentinka Clarisa Murgiaová, která se těšila na pobyt v Itálii. Když ale uviděla ubytování, nestačila se divit.

Výhled na moře byl poněkud bizarní

Vybírat dovolenou na internetu je jako ruleta. Bylo by bláhové stoprocentně věřit všem informacím, které jsou tam uvedené. Pokud člověk jede někam poprvé, musí se prostě spolehnout na recenze ostatních turistů nebo na štěstí. Mladá argentinská cestovatelka byla podle serveru LaVoz nadšená, když našla na webu ubytování v pokoji, který má balkon s nádherným výhledem na moře.

Dokonce si právě za výhled neváhala připlatit i něco málo navíc. Když ale dorazila do penzionu, nestačila se divit. Realita totiž byla na míle vzdálená tomu, co sliboval inzerát. Ze svého pokoje neměla dechberoucí podívanou, jakou očekávala. Místo překrásného výhledu na pláž ji přivítala zeď s obrázkem moře. Šokovaná cestovatelka natočila video, které zveřejnila na svém tiktokovém profilu.

Nejde zdaleka o ojedinělý případ

Ze záběrů je patrné, že přes zavřené okno to opravdu chvíli vypadá, že pokoj má nádherný výhled. Jakmile ho ale mladá žena otevře, je jasné, že výhled je ve skutečnosti do vnitřního dvora, kde je na zdi zavěšená plachta s obrázkem moře. „Cítím se ošizená, lidi. Takhle mě ještě nikdy nikdo neošálil,“ přiznala Murgiaová s tím, že ale situaci bere s humorem. Zda v pronájmu zůstala, není zřejmé. Společnost jí ale měla nabídnout jako omluvu výlet zdarma.

@clarisamurgia Espectativa vs realidad 😂 #italia #parati #italy #paratiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii #beach #playa #spiaggia #mare #vacanza #estate ♬ Risa Exagerada – Kosovo inefi

Příspěvek se stal hitem sociálních sítí. Během několika hodin měl přes tři miliony zhlédnutí. Někteří diskutující ocenili kreativitu majitele bytu, jiní radili, aby si lidé před pronájmem pokoje vyhledali objekt na mapách a ověřili si, zda je tam opravdu moře. Nejde ale o ojedinělý případ. Tiktokerka Amber Shelbyová si podle webu Metro rezervovala při výletu do New Yorku pokoj s nádherným výhledem na Manhattan. Když tam dorazila, zjistila, že panorama newyorské čtvrti je jen natisklé na žaluzii.

Co říkáte na to, co se cestovatelce stalo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články