Princezna Kate konečně promluvila: Prochází si peklem. Její nemoc ale není to nejhorší, co ji trápí

Princezna z Walesu zažívá nejtěžší chvíle svého života. Vážná nemoc ovšem není to jediné, co ji momentálně trápí.

Kate a William stojí vedle sebe i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nemoc si nevybírá, nezáleží jí, zda je člověk jí zasažený chudý či bohatý. Je ovšem důležité, aby nemocní lidé s vážnou chorobou bojovali ze všech svých sil, řídili se radami lékařů a věřili ve své uzdravení. Většina lidí se léčí v ústraní, nechce, aby blízcí viděli, jak špatně na tom jsou. Když ale onemocní celebrita či světově známý člověk, je neustále v hledáčku médií, jako je tomu v případě princezny z Walesu.

Po několikaměsíční odmlce o sobě dala vědět

Princezna Kate vydala v březnu letošního roku prohlášení, v němž světu oznámila nepříjemnou skutečnost. Svěřila se, že trpí rakovinou, kterou bude dle rad lékařů léčit preventivní chemoterapií. Od té doby se zcela stáhla ze společnosti, neobjevovala se na žádných akcích a všichni členové britské královské rodiny mlžili a nijak se k jejímu zdravotnímu stavu nevyjadřovali.

Když média začala spekulovat o soukromí Kate a jejího manžela, zveřejnila manželka prince Wiliama příspěvek na svém profilu na webu X, kde se svěřila se svými nynějšími pocity a prozradila informace o důsledcích nemoci a léčby.Dělám velké pokroky, ale jako každý, kdo prochází chemoterapií, vím, že jsou dobré a špatné dny. V těch špatných dnech se cítíte slabí, unavení a musíte svému tělu dát odpočinek. Ale v dobrých dnech, kdy se cítíte silnější, chcete co nejvíce využít toho, že se budete cítit dobře,“ píše v příspěvku princezna Kate.

Nedokáže již skrývat utrpení

Dále oznámila, že její léčba ještě není u konce, potrvá totiž minimálně několik dalších měsíců. Dle vyjádření jednoho královského dvořana prožívá princ William a jeho manželka doma peklo. „Rakovina je fyzická a emocionální zátěž na rozdíl od mnoha jiných onemocnění,“ cituje jeho slova web TheNews. Je tedy velmi pravděpodobné, že se princezna z Walesu nechce na veřejnosti ukazovat především kvůli vlivu léčby na svůj vzhled a ztrátě svých hustých kadeří.

Ovšem co ji velmi trápí, je fakt, že už nedokáže skrývat svůj špatný zdravotní stav před svými malými dětmi – desetiletým Georgem, devítiletou Charlotte a šestiletým Louisem. Její časté vyčerpání a nevolnosti jí působí velké utrpení, což se před okolím těžko tají. Princezna Kate ovšem není jediným členem královské rodiny trpícím rakovinou. Jak jsme totiž na DámskémDeníku nedávno psali, zdravotní stav krále Karla III. je pravděpodobně vážnější, než si všichni mysleli.

Co si o její nemoci myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články