Zdravotní stav krále Karla III. je nejspíš vážnější, než se dosud tvrdilo. Údajně má již nachystaný pohřeb

Úředníci Buckinghamského paláce podle britských médií už oprášili a aktualizovali plán panovníkova pohřbu. Obřad bude podobný tomu, jaký se uskutečnil, když zemřela královna.

Král Karel III. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skoupé informace Buckinghamského paláce o zdravotním stavu pětasedmdesátiletého krále Karla III., který v únoru oznámil, že bojuje s rakovinou, nahrávají spekulacím. Podle britských médií na tom panovník není nejlépe a dokonce existuje scénář, jak má proběhnout jeho případný pohřeb. Oficiální název poněkud smutného plánu je Operace Menai Bridge. Smuteční obřad má být podobný tomu, jako když se Britové loučili s královnou Alžbětou II.

Králův zdravotní stav není dobrý

Od doby, kdy Buckinghamský palác oznámil, že král Karel III. trpí rakovinou a podstupuje léčbu, uplynuly už čtyři měsíce. V prohlášení tehdy ale nebylo uvedeno, o jaký typ rakoviny se jedná ani v jakém stádiu nemoc je. Lékaři nádorové onemocnění objevili při operaci prostaty, kterou panovník začátkem roku absolvoval. Podle televize BBC se o rakovinu prostaty ale nejedná.

Král Karel III. zřejmě trpí nevyléčitelnou nemocí. Veřejnost si nemohla nevšimnout děsivého příznaku na jeho těle

Král je v současné době pod lékařským dohledem a nadále podstupuje blíže nespecifikovanou léčbu. Kvůli nemoci se musel vzdát některých povinností a neúčastní se veřejných akcí. Zhoršující se zdravotní stav mu nedovolil zúčastnit se bohoslužeb během velikonočních svátků, upozorňuje server Filantropikum s tím, že palác jen zveřejnil panovníkovo poselství, které bylo předtočené.

Buckinghamský palác oprášil plán pohřbu

Pětasedmdesátiletý panovník na tom prý není nejlépe, ale boj s nemocí nevzdává. „Samozřejmě je odhodlaný to porazit. Všichni zůstávají optimističtí, ale on je na tom opravdu velmi špatně. Víc než dávají najevo,“ cituje list DailyBeast starého přítele královské rodiny. Složitá situace pravděpodobně podnítila úředníky Buckinghamského paláce oprášit plán králova pohřbu.

Oficiální název několikasetstránkového dokumentu, který nastiňuje scénář posledního rozloučení s Karlem III., nese název Operace Menai Bridge, podle slavného železného visutého mostu, jenž spojuje ostrov Anglesey s velšskou pevninou. Podle webu NewYorkPost jde o mimořádně podrobný plán. Rakev s panovníkem by měla být převezena z Buckinghamského paláce do Westminster Hall a jeho tělo bude pravděpodobně uloženo v královské hrobce na hradě Windsor.

Co si myslíte o zdravotním stavu krále?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články