Prezident Petr Pavel schytal vlnu kritiky za svůj výlet. Češi mu vyčítají, že utrácí státní peníze a nic nedělá

Současná hlava státu se na rozdíl od svého předchůdce často chlubí skvělou fyzickou zdatností. Neodolal ani pokušení proplout na deblkajaku peřejemi roudnického kanálu.

Prezident Petr Pavel v helmě i Zdroj fotografie: Kancelář prezidenta republiky
                   

Prezident Petr Pavel opět předvedl své sportovní dovednosti. Tentokrát ale vyměnil motocykl za kajak. Rozhodl se totiž, že při návštěvě Mistrovství světa juniorů ve sjezdu na divoké vodě v Roudnici nad Labem, si kanál vyzkouší na vlastní kůži. Usedl do deblkajaku spolu se šestinásobným mistrem světa Tomášem Slovákem a peřejemi bez problémů prokličkoval. U fanoušků si vysloužil obdiv, ale také ostrou kritiku.

Peřeje roudnického kanálu sjel s přehledem

Na rozdíl od bývalé hlavy státu Miloše Zemana je ta současná ve viditelně lepší fyzické kondici. Na tom, že je Pavel velmi zdatný, se zřejmě podepsala i jeho vojenská kariéra. Náročnou plavbu roudnickým kanálem, v němž několik dní bojovala světová juniorská vodácká špička, sjel s přehledem. Jako upomínku na úspěšnou jízdu slalomovou tratí pak dostal od předsedy Českého svazu kanoistů Stanislava Ježka památeční startovní číslo 100.

Svým výkonem se prezident pochlubil na sociálních sítích. „Horké víkendové teploty přímo lákaly k vodě, a tak jsem se vyrazil podívat do Roudnice na světový šampionát juniorů ve sjezdu na divoké vodě. Sám jsem si dokonce jízdu v roudnickém kanálu vyzkoušel s šestinásobným mistrem světa Tomášem Slovákem,“ napsal prezident na svém instagramovém profilu k fotografii, na níž sedí v deblkajaku na přední pozici háčka.

Funkce prezidenta vyžaduje víc

Odezva na jeho jízdu ale nebyla zřejmě taková, jakou si od toho sliboval. Přestože spousta fanoušků prezidentův výkon na vodě kvitovala s nadšením, našli se i kritici. Vyčítají Pavlovi, že se nedostatečně věnuje prezidentskému úřadu. Fyzičku má evidentně dobrou, ale to je vše. To stačí možná vojákům, ale funkce prezidenta vyžaduje mnohem víc,“ cituje server VipShow nespokojeného diskutéra. „Co se pořád předvádí? Kdo je na něj zvědavej, a proč nesedí na hradě a něco nedělá?“ uvedl další.

Podle serveru nešlo o jediné kritiky, které krasojízda prezidenta v peřejích vytočila. „Neměl by takhle blbnout. Kdyby radši seděl na hradě a pořádně pracoval. Je toho tolik, co se musí udělat, a on si plave ve vodě za státní peníze. A ještě tomu říkají práce,“ napsal jiný. „Kdy vůbec pracuje? Pořád se někde ukazuje, někoho podporuje a stát se asi vede sám,“ poznamenal další účastník diskuze.

Co si myslíte o jízdě prezidenta v deblkajaku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články