Video: Vojáka se slušným chováním a smyslem pro pořádek nový prezident nezapře. Lidi nadchlo, jak zvedá ze země svetr a čistí si boty

Zdánlivě zcela běžné skutky prezidenta Petra Pavla, které by měly být vlastní každému slušně vychovanému člověku, se staly terčem pozornosti uživatelů sociálních sítí.

Prezident ČR Petr Pavel i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nový prezident Petr Pavel nezapře slušné vychování ani to, že je bývalý voják milující pořádek. Kamery zpravodajských televizí ho nejednou zachytily v situacích, které to dokazují. Například, když procházel chodbou rozlehlého Fora Karlín a všiml si, že na zemi leží něčí pohozený svetr. Na rozdíl od jiných politiků, kteří by pravděpodobně nehnuli ani brvou a slepě následovali bodyguardy z ochranky, novopečená hlava státu se zastavila, shýbla se k zemi, sebrala svetr a položila ho na židli.

Je to hezké a smutné zároveň

Společnost je rozdělená a nový prezident není tím pravým šálkem kávy pro každého, i když je nasnadě, že po Miloši Zemanovi na Hrad vstoupil trochu jiný styl vládnutí. Video se zvednutým svetrem se dočkalo jisté pozornosti od uživatelů sociálních sítí, kteří ho hořkosladce komentovali. „Je vlastně hezký a smutný, jak nás taková normální věc potěší, a zároveň nám připadne zvláštní,“ napsal jeden z diskutujících.

Kamery nového prezidenta zachytily i při jeho návštěvách obou komor parlamentu a dalších institucí. Při jedné z nich Pavel znovu prokázal, že nenechává všechno jen na svých asistentech a má základy slušného chování i smysl pro pořádek. Než vešel do budovy, tak si jako správně vychovaný člověk očistil boty, aby nezaneřádil koberec uvnitř. Z videa zveřejněného na Instagramu je patrné, že mezi všemi přítomnými lidmi byl jediný, kdo to udělal.

O motýlech se psalo půl roku

Malý detail neunikl pozornosti veřejnosti. „Je smutné, jak ten trouba, co tam byl předtím, snížil laťku tak nízko, že Pavel se chová jako normální, slušně vychovaný člověk a nám to přijde naprosto famózní,“ napsal pod videem jeden z komentujících v rýpavé narážce na předchozí hlavu státu. Další se připojil s tím, že i jeho otec byl voják a choval se jako pravý gentleman i v jedenaosmdesáti letech, když otvíral dámám dveře a nosil jim tašky.

Všechny názory lidí ale nebyly jenom pozitivní. „To je zajímavé, že něco tak normálního se rozmazává na sociálních sítích, ale to, že neumí ani přečíst správně napsaný text a řekne úplný blábol, to je v pořádku. Ale když Babiš řekl místo motýli motýle, tak se o tom psalo půl roku. PP je slušně (poslušně) vychovaný zelený mozek,“ napsal v diskuzi další komentující.

Vyčítají novému prezidentovi minulost

Příznivci nového prezidenta očekávají, že podstatnou měrou přispěje zejména ke zklidnění situace ve společnosti a vnese do zatuchlejšího klima tuzemské politiky alespoň trochu svěžího větru. Odpůrci mu zase vyčítají komunistickou a vojenskou minulost i příklon k vládnoucí pětikoalici, která sklízí kritiku zejména za nezvládnutí inflační krize a obrovského zdražování.

Co říkáte tomu, že běžné chování prezidenta lidé chválí?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články