Převlékl se za medvěda a předváděl útěk ze zoo. Návštěvníci se náramně pobavili

Poněkud bizarní forma nácviku odchytu uprchlé nebezpečné šelmy měla za cíl zvýšit bezpečnost návštěvníků zoologické zahrady.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zoologické zahrady musí bleskově zareagovat, když jim z výběhu uteče nějaký svěřenec. Obzvlášť když jde o nebezpečné zvíře, jehož střet s lidmi by mohl dopadnout fatálně. Není tedy divu, že se na podobné situace připravují. Svérázným způsobem nasimulovali zmizení černého medvěda v japonském zooparku. K pobavení návštěvníků se role uprchlíka ujal zaměstnanec v roztomilém kostýmu.

Spadlý strom umožnil medvědovi útěk

Cvičení, jehož cílem byl odchyt uprchlé nebezpečné šelmy, se odehrálo na konci ledna v zooparku Asa v japonském městě Hirošima. Scénář byl jasný. Podle serveru TheJapanNews mělo dvacet zaměstnanců za úkol dopadnout asijského černého medvěda. Nebezpečné zvíře uprchlo ze svého výběhu po kmeni stromu, který tam spadl poté, co oblast postihlo zemětřesení.

Medvěd malajský

Je celá zoo podvod? Návštěvník natočil medvěda, který se choval úplně jako člověk

Odchyt medvěda se konal za plného provozu záměrně. Zoopark chce totiž veřejnost informovat o bezpečnostních opatřeních, která platí, když zuřivé zvíře uteče z klece. Chovatelé si také potřebují vyzkoušet, jak by uprchlíka případně izolovali od návštěvníků. Během fingovaného úprku se role šelmy ujal člověk převlečený do kostýmu roztomilého médi, což zejména dětští návštěvníci ocenili.

V Německu šelma utekla doopravdy

Chlupáč, kterého se zaměstnanci snažili odchytit, se vesele zdravil s dospělými i dětmi, mával jim a pózoval. Když to už vypadalo, že sklapla past, dostal méďa žertovně po hlavě hráběmi. Přestože šlo o fingovaný útěk, personál parku k němu přistoupil se vší odpovědností. Podle předem daných postupů byl medvěd s pomocí barikád a sítí zahnán do kouta, kde ho veterináři uspali anestetickou pistolí.

Nakonec zpacifikovaného falešného medvěda zaměstnanci parku naložili do dodávky. Záběry z fingovaného útěku šelmy baví internet. Situace, kdy by nebezpečná zvířata samovolně opouštěla své výběhy, nejsou na denním pořádku, ale stávají se. Podle serveru Aktuálně utekl před sedmi lety ze zoologické zahrady Eifel na západě Německa medvěd. Policie musela zvíře zastřelit, protože ohrožovalo lidi.

Co říkáte zábavnému cvičení v japonském zooparku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články