Je celá zoo podvod? Návštěvník natočil medvěda, který se choval úplně jako člověk

Neobvyklá událost v čínské zoologické zahradě rozpoutala vlnu spekulací, zda namísto medvěda malajského návštěvníci neobdivují jen zaměstnance v kostýmu.

Medvěd malajský i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Překvapivé záběry medvěda v zoologické zahradě, který vypadal a choval se jako člověk, obletěly svět rychlostí blesku. Okamžitě se vyrojily spekulace, zda jde skutečně o zvíře, nebo o podvodný trik. Každopádně zoo ve východočínské provincii Če-ťiang teď zažívá nebývalý zájem návštěvníků. Každý totiž chce vidět jednu z největších atrakcí zahrady, malajskou medvědicí jménem Angela, na vlastní oči. Od chvíle, kdy video spatřilo světlo světa, zahradou projde 20 tisíc lidí denně.

Zvíře stojí a chová se jako člověk

Nebývalou vlnu zájmu o zoo spustilo poněkud znepokojivé video, jehož hlavní hrdinkou je právě malajská medvědice. Na záběrech je vidět, jak se zvíře v jednu chvíli zvedne, postaví se na zadní nohy, natáhne krk a dívá se na návštěvníky, kteří ho sledují zvenčí jeho výběhu. Nakonec si znovu sedne. Poprask vyvolal způsob, jakým medvěd stojí. Podle místních medií i lidí diskutujících na sociálních sítích má stejný postoj i chování jako člověk.

Největší pochybnosti vzbuzují nohy medvědice. Podle diskutujících jsou příliš štíhlé a vzpřímené. Otazníky se vznášejí i nad gesty, které zvíře dělalo, a nepřirozeně uspořádanými záhyby kůže. „Pokud je to falešné, zasloužilo by si to Oscara za speciální efekty,“ uvedl jeden uživatel na platformě Weibo. „Stojí tak rovně, to nemůže být skutečný medvěd,“ reagoval jiný. „To není možné, vždyť je vidět, že se někdo převlékl do obleku medvěda,“ byl přesvědčený další z diskutujících.

V kostýmu by člověk za chvíli omdlel

Mediální smršť a spekulace ohledně pravosti medvěda překvapily čínskou zoo. Okamžitě se rozhodla uvést vše na pravou míru s tím, že Angela rozhodně není člověk. „Jsme státní zařízení, nikoliv soukromá organizace, jedná se o skutečné zvíře, nikoliv o člověka v kostýmu. Navíc v létě zde teplota dosahuje 40 stupňů Celsia, takže člověk v chlupatém medvědím kostýmu by nevydržel déle než pár minut, než by omdlel,“ cituje prohlášení zoo server TodayOnline.

Humbuk kolem medvědího videa neunikl ani pozornosti ochránců němých tváří. Skupina bojující za práva zvířat PETA sdělila agentuře Reuters, že incident jen ukazuje na to, že by všechna zvířata v zoologických zahradách, včetně tohoto medvěda, měla být přemístěna do útulků a rezervací, které upřednostňují blaho zvířat. Tyto vysoce inteligentní a společenské bytosti si zaslouží žít svobodně a prospívat ve svém přirozeném prostředí, a ne být využívány jako pouhá podívaná pro lidskou zábavu,“ dodal viceprezident organizace pro Asii Jason Baker.

Co si myslíte o pravosti medvěda v čínské zoo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články