Ultrazvuk u miminka odhalil nečekané. Nic takového lékaři za celou praxi nepamatují

Při porodu v mexické nemocnici čekalo na rodiče a lékaře šokující překvapení. Holčička se totiž narodila s malým ocáskem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když žena zjistí, že čeká dítě, jejím jediným přáním je, aby se narodilo živé a zdravé. Málokomu záleží na pohlaví, důležité je donosit jej, porodit a poté slušně vychovat. Dnešní doba jde rychle kupředu a moderní technika, která dříve nebyla, je především v lékařství již nepostradatelná. Třeba díky ultrazvuku mohou lékaři zjistit, zda se plod vyvíjí správně a nevykazuje abnormality či známky postižení.

Holčička se narodila s téměř 6 cm dlouhým ocáskem

Manželé žijící v Mexiku byli velmi šťastní, když zjistili, že čekají druhé dítě. Web TheJerusalemPost informoval, že byli stejně jako jejich prvorozený syn zdraví. Matka se nevystavovala žádnému nebezpečnému záření ani jiným rizikovým činnostem. Gynekologické prohlídky v průběhu těhotenství ukazovaly, že vše probíhá tak, jak má. Miminko se vyvíjelo dobře, a rodina se tak mohla těšit na nový přírůstek.

Při posledním ultrazvuku před porodem však lékaři objevili něco nečekaného. Nebyli si jistí, co vlastně na obrazovce vidí, ale přesně to zjistili, jakmile se malá holčička dostala císařským řezem na svět. Dívenka se narodila s téměř šesticentimetrovým ocáskem, který byl pokrytý kůží a chlupy. Tento výrůstek dokonce obsahoval nervy, což lékaři zjistili po několika malých experimentech. Rentgenové snímky navíc neodhalily kosti uvnitř ocasu, takže se nejednalo o evoluční pozůstatek, jako u ostatních téměř dvou stovek podobných zdokumentovaných případů.

Ocásek rostl spolu s dívenkou

Aby mohli lékaři miminko blíže prozkoumat, žádnou operaci nejprve neprovedli. Po dvou měsících se ukázalo, že holčička krásně přibírala na váze a rostla a ocásek se zvětšoval úměrně k jejímu tělu, o čemž se zmiňuje i web ClickOrlando. Z tohoto důvodu jí byl chirurgicky odstraněn a celou oblast doktoři zrekonstruovali při plastické operaci. Naštěstí nenastaly žádné komplikace a dívenka díky tomu bude žít normální a plnohodnotný život. V Mexiku je to zatím jediný zaznamenaný případ.

miminko po porodu iZdroj fotografie: Freepik

Přestože to musel být nejen pro lékaře, ale především pro rodiče obrovský šok, je skvělé, že vše dobře dopadlo a holčička je zdravá a bude vyrůstat bez ocásku. Zřejmě to má nějaký důvod, že se rodí děti s různými zvláštnostmi. Nedávno jsme na DámskémDeníku psali o miminku, které se narodilo s dvěma zoubky. Což je také velká rarita, stejně jako děťátka narozená s ocasem.

Co si o tom myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články