Po 20 letech v přestrojení navštívil své prarodiče. Jejich reakce je srdcervoucí

Muž nachystal pro svou babičku a dědečka obrovské překvapení. Rozhodl se ukázat u nich doma po 20 letech. Oba dva byli štěstím bez sebe.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tyto prarodiče čekalo velké a radostné shledání s jejich vnukem Mattem. Tomu se navíc všechno povedlo velmi dobře utajit. Dorazil za nimi v přestrojení. Domluvil se s místním rozvozem pizzy a vydával se za poslíčka. Když zazvonil na dveře, nikdo ho na první pohled nepoznal. Někdy je velmi těžké navazovat rodinné vztahy po tolika letech a znovu je obnovovat. Ani Matt nevěděl, jakou od nich má očekávat reakci.

Z Utahu do Tennessee

Pro to, aby se všichni znovu setkali, musel absolvovat velmi dlouhou cestu. Trasa z Utahu do Tennessee čítá na 2 500 km. Pokud si vyberete cestu autem, strávíte v něm 24 hodin bez přestávek, tedy celý den. Je velmi náročné něco takového absolvovat a dostat se až na finální místo. Matt si k tomu zřejmě musel zaplatit i nějaký hotel, takže se celý výlet jistě i prodražil.

Nadšení prarodiče

Po tom, co ho babička s dědečkem poznali, nemohli uvěřit vlastním očím. Nejprve se ho několikrát zeptali, jestli je to opravdu on, a pak se smáli na celé kolo. Byli štěstím bez sebe. Nejdříve hlavně babička, která byla absolutně nadšená. Pak se přidal i dědeček. Oba najednou vypadali alespoň o deset let mladší a plní života. Čím jsme starší, tím více si vážíme rodiny a každé chvíle, již s nimi můžeme strávit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nezapomínejme na vlastní prarodiče

Snažme se toho udělat co nejvíc pro naše rodiče a prarodiče, protože každá naše návštěva jim může přinést obrovské množství radosti. Stačí jen malá vzpomínka během dne. Například jim můžete zavolat nebo popřípadě poslat SMS zprávu a zeptat se, jak se jim daří a jestli něco nepotřebují, třeba nakoupit nebo zařídit něco na úřadech, případně zavést k doktorovi. Nesmíme zapomenout na to, kdo se o nás staral, když jsme byli malí, a čiňme se, abychom jim to vrátili.

Staří lidé často bývají osamělí a možná i mrzutí. Říkají, že nic nepotřebují nebo že nevadí, když se zrovna tento týden nestavíte na návštěvu nebo na oběd. Ale vězte, že nic jim neudělá větší radost než strávit den s vlastními vnoučaty nebo dětmi. Nezapomínejte ani na takové lidi ve svém okolí, třeba sousedy. Nemusí už mít nikoho jiného, a tak je fajn se čas od času zeptat, zda něco nepotřebují.

Podívejte se na následující video a posuďte sami, jakou radost taková návštěva dokáže udělat:

Jak často se vídáte se svými prarodiči?

Zdroj: MattHaynie
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech