Po 20 letech v přestrojení navštívil své prarodiče. Jejich reakce je srdcervoucí

Muž nachystal pro svou babičku a dědečka obrovské překvapení. Rozhodl se ukázat u nich doma po 20 letech. Oba dva byli štěstím bez sebe.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tyto prarodiče čekalo velké a radostné shledání s jejich vnukem Mattem. Tomu se navíc všechno povedlo velmi dobře utajit. Dorazil za nimi v přestrojení. Domluvil se s místním rozvozem pizzy a vydával se za poslíčka. Když zazvonil na dveře, nikdo ho na první pohled nepoznal. Někdy je velmi těžké navazovat rodinné vztahy po tolika letech a znovu je obnovovat. Ani Matt nevěděl, jakou od nich má očekávat reakci.

Z Utahu do Tennessee

Pro to, aby se všichni znovu setkali, musel absolvovat velmi dlouhou cestu. Trasa z Utahu do Tennessee čítá na 2 500 km. Pokud si vyberete cestu autem, strávíte v něm 24 hodin bez přestávek, tedy celý den. Je velmi náročné něco takového absolvovat a dostat se až na finální místo. Matt si k tomu zřejmě musel zaplatit i nějaký hotel, takže se celý výlet jistě i prodražil.

Nadšení prarodiče

Po tom, co ho babička s dědečkem poznali, nemohli uvěřit vlastním očím. Nejprve se ho několikrát zeptali, jestli je to opravdu on, a pak se smáli na celé kolo. Byli štěstím bez sebe. Nejdříve hlavně babička, která byla absolutně nadšená. Pak se přidal i dědeček. Oba najednou vypadali alespoň o deset let mladší a plní života. Čím jsme starší, tím více si vážíme rodiny a každé chvíle, již s nimi můžeme strávit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nezapomínejme na vlastní prarodiče

Snažme se toho udělat co nejvíc pro naše rodiče a prarodiče, protože každá naše návštěva jim může přinést obrovské množství radosti. Stačí jen malá vzpomínka během dne. Například jim můžete zavolat nebo popřípadě poslat SMS zprávu a zeptat se, jak se jim daří a jestli něco nepotřebují, třeba nakoupit nebo zařídit něco na úřadech, případně zavést k doktorovi. Nesmíme zapomenout na to, kdo se o nás staral, když jsme byli malí, a čiňme se, abychom jim to vrátili.

Staří lidé často bývají osamělí a možná i mrzutí. Říkají, že nic nepotřebují nebo že nevadí, když se zrovna tento týden nestavíte na návštěvu nebo na oběd. Ale vězte, že nic jim neudělá větší radost než strávit den s vlastními vnoučaty nebo dětmi. Nezapomínejte ani na takové lidi ve svém okolí, třeba sousedy. Nemusí už mít nikoho jiného, a tak je fajn se čas od času zeptat, zda něco nepotřebují.

Podívejte se na následující video a posuďte sami, jakou radost taková návštěva dokáže udělat:

Jak často se vídáte se svými prarodiči?

Zdroj: MattHaynie
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články