Svou pravou matku poznal až ve 42 letech: „Jsem rád, že mě moji adoptivní rodiče podpořili v hledání,“ říká

Hned po porodu matce zdravotníci odebrali předčasně narozeného syna. Později jí řekli, že zemřel. Byl ale dán k adopci. Když se poprvé s biologickou matkou mohl obejmout, plakal.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Adoptovaný muž se shledal se svojí biologickou matkou až ve svých 42 letech. Neuvěřitelný příběh se začal psát už v porodnici, kde se narodil. Zdravotníci novorozence, který přišel na svět předčasně, matce vzali hned po porodu a později jí tvrdili, že zemřel. Ve skutečnosti přitom zcela zdravé miminko bylo dáno k adopci. Po více než čtyřech dekádách se matka se synem, který po ní v dospělosti neúnavně pátral, konečně mohla setkat tváří v tvář.

Matka si myslela, že syn zemřel

Po svém narození v nemocnici v chilské metropoli Santiago byl 42letý právník Jimmy Lippert Thyden ukraden svým rodičům a dán k adopci. Vyrůstal ve Spojených státech. Teď se vydal tisíce kilometrů daleko, aby se mohl poprvé setkat se svou biologickou matkou. „Nevěděla o mně, protože mě vzali při porodu a řekli jí, že jsem mrtvý. Když se ptala po mém těle, řekli jí, že se ho zbavili. Takže jsme se nikdy nedrželi v náručí, nikdy jsme se neobjali,“ cituje muže SuperExpress.

Po svých kořenech Thyden začal pátrat v dospělosti, když si přečetl článek o adoptivních dětech, které se po letech setkaly s biologickou rodinou. Díky testům DNA a s pomocí chilské nevládní organizace Nos Buscamos, která pomáhá znovu spojit rodiny rozdělené během 17 let trvající diktatury, se mu podařilo biologickou matku najít. Za vlády Augusta Pinocheta byly podle odhadu organizace chilským rodinám odebrány desítky tisíc dětí, které opustily zemi a už se nevrátily.

V adopčních dokumentech stálo, že nemá příbuzné

Genetický test potvrdil, že se Thyden narodil v Chile a odhalil, že má příbuzné. V databázi totiž byl jeho bratranec. „V mých adopčních dokumentech je uvedeno, že nemám žádné žijící příbuzné. A najednou jsem se dozvěděl, že mám. Že mám i matku, čtyři bratry a sestru,“ vyprávěl překvapený právník, který pracuje jako obhájce ve východoamerickém městě Ashburn. Dodal, že měl štěstí, protože ho jeho adoptivní rodiče v hledání těch biologických celou dobu podporovali.

@uninoticias ❤️ Emotivo: Se reencontró con su madre 42 años después de que fue robado cuando era solo un bebé. Jimmy Lippert Thyden, un abogado que vive en Estados Unidos, se enteró en abril que tenía la posibilidad de hallar a su familia biológica en Chile. Gracias a una organización sin fines de lucro, se reunió finalmente con María Angélica González, quien pasó años buscándolo. 👉 Conoce más de su caso en el link de nuestra biografía. #Chile #JimmyLippertThyden #SantiagoDeChile #Santiago #BebéRobado #UniNoticias #UnivisioNoticias ♬ original sound – Univision Noticias

Když konečně seděl Thyden v letadle na cestě za svojí biologickou matkou Mariou Angelicou Gonzalezovou, která žije v chilské Valdivii, byl šťastný i nervózní zároveň. Jakmile se ale poprvé spatřili a objali, všechno z něj spadlo. „Mám tě moc rád,“ řekl své matce španělsky a nedokázal zadržet slzy. Doma ho přivítali i sourozenci a 42 balónků symbolizujících 42 ztracených let. „Jak můžete někoho obejmout tak, abyste mu vynahradili 42 let objímání?“ ptá se Thyden, který se sešel i s vyšetřovateli, kteří řeší kauzy podobné té jeho.

Co říkáte tomu, že se syn s matkou shledal až po 42 letech?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články