Video: Fotbalista dodržel svůj slib z dětství a vzal na maturitní ples hendikepovanou kamarádku

Ben a Mary se stali přáteli už na základní škole. O několik let později se Ben rozhodl dodržet slib, který dohnal jejich matky k slzám.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se člověk narodí s postižením, neznamená to, že by neměl mít stejnou zkušenost jako jeho vrstevníci. Přesto se někdy lidé postiženi Downovým syndromem mohou cítit vyřazení z určitých činností právě pro svou odlišnost. Přitom jedinci s touto nemocí jsou krásní. Navíc jde o inteligentní bytosti, které touží po interakci a zábavě, stejně jako kdokoliv jiný na světě.

Jsou to obyčejní lidé s emocemi

Teenageři s Downovým syndromem chtějí zažívat všechno co jejich vrstevníci. Touží se bavit a účastnit se maturitního plesu, stejně jako každý jiný žák střední školy. Tento příběh je o slibu, který dal Ben své kamarádce na základní škole a o sedm let později tento slib také splnil. Ben Moser je hráč fotbalu v Susquehanně a na základní škole měl velmi dobrou kamarádku Mary s Downovým syndromem. Společné chvíle si tito dva vždycky velmi užívali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Mary je opravdu skvělá. Bylo s ní snadné vycházet,“ řekl Ben. Mary dodala: „Byl sladký a milý.“ Spřátelili se ve čtvrté třídě, ale Benova matka to dlouhou dobu nevěděla. Až na konci školního roku se jí syn zeptal, jestli děti s Downovým syndromem mohou chodit na maturitní ples. Ona mu odpověděla, že pokud je někdo pozve, tak určitě ano. „Vezmu Mary na maturitní ples,“ rozhodl se tehdy malý chlapec. A na svůj slib z dětství nikdy nezapomněl.

Splnil svůj slib ze základní školy

O pár let později nastal čas. Ačkoli mezitím začala Mary navštěvovat jinou školu, nebyla to žádná překážka. Jejich školy byly ve sportu prakticky rivalové, to však nic neměnilo na tom, že kamarádce dal svůj slib. Ben tedy před plesem koupil balónky a šel k Mary domů, aby ji požádal o doprovod na ples. Dívka byla nadšená a překvapená. Původně prý chtěla jít na maturitní ples s přáteli, ale pánský doprovod ji potěšil mnohem více. Sladili svoje outfity a vypadali úžasně.

„Dnes jsem s radostnými slzami v očích sledovala, jak splnil slib, jenž před sedmi lety učinil krásné dívce,“ napsala Benova máma na svůj profil na sociálních sítích. Oba dva vypadali na fotografiích z plesu báječně a určitě si užili nezapomenutelný večer. Jako fotbalista měl Ben jistě mnoho dívek, které by s ním rády šly na ples. V tomto případě však udělal tu nejkrásnější možnou volbu, když místo kterékoli jiné slečny pozval právě svou kamarádku Mary.

Jak byste se zachovali vy v podobné situaci?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení