Prarodiče, zpozorněte: Tyto fráze byste okamžitě měli přestat říkat vnoučatům, ohrožujete je tím

Prarodiče by si měli dávat velký pozor na to, co svým vnoučatům říkají. V případě nevhodně zvolených frází je mohou velmi ohrozit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rozdílné názory na výchovu mohou často vyústit ve velmi silné mezigenerační problémy. A přestože již prarodiče dokázali vychovat své děti, které jsou nyní dospělé a mají již své potomky, často na toto období zapomínají a při styku se svými vnoučaty dělají velké chyby, kterými je mohou velmi ohrozit. Proto by si měli dát velký pozor na to, co jim říkají.

Prarodiče by si měli dávat pozor na to, co říkají

Může se stát, že ačkoli to prarodiče myslí dobře, jejich neúmyslný nebo naopak dobře míněný komentář může v jejich vnoučeti vyvolat velmi nepříjemný pocit. Měli by si uvědomit, že jejich slova mohou silně ovlivnit vnímání, city a vztahy jejich vnoučat. Existuje několik velmi toxických frází, kterých by se měli babičky i dědečkové vyvarovat. A jednou z těch nejhorších, jak píše i web SuperMámy, je jednoznačně podkopávání autority rodičů. „Máma je na tebe moc přísná, klidně si tu televizi zapni.“ Za podobnou větu by mnoho matek zabíjelo.

„Tady máš ještě čokoládu, ale neříkej to mamince,“ právě touto větou prarodiče nutí děti lhát a učí je, že je vhodné tajit věci před svými rodiči. Jak uvádí také web HuffPost, může to být v budoucnu velmi nebezpečné. V případě, že je dítě šikanováno či ohrožováno, si bude myslet, že je lepší rodičům nic neříkat. Prarodiče by měli nalézt jiný způsob, jak svá vnoučata milovat, aniž by překročili rodiči nastavené hranice.

Je třeba respektovat hranice stanovené rodiči

Rozhodně by také prarodiče neměli narážet na váhu a vzhled svých vnoučat nebo je upozorňovat na to, že málo či moc jí. Mohla by se tak v budoucnu potýkat s poruchami příjmu potravy. Také by babičky a dědečkové měli svá vnoučata respektovat, pokud je nebudou chtít obejmout či políbit. Nenutit je do fyzického kontaktu, protože některým dětem to může být velmi nepříjemné.

prarodiče a vnoučata iZdroj fotografie: Depositphotos

Prarodiče by si měli čas strávený se svými vnoučaty užívat plnými doušky, ale zároveň respektovat pravidla zavedená rodiči, a nezpůsobovat tak zbytečné rodinné rozepře. Jak jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali, prarodiče mají na svá vnoučata velmi pozitivní vliv. Proto by měly být spokojené všechny strany, aby tak nedocházelo k hádkám a nedorozuměním. Děti, jež mají možnost trávit chvíle se svými prarodiči, jsou velkými šťastlivci.

Co si o těchto frázích myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články