Potraviny, které spálí tuky v oblasti pasu a břicha

S přibývajícím věkem většina lidí bojuje s přebytečnými kilogramy a břišním tukem, kterého se lze jen velice těžko zbavit. Zpomalený metabolismus je hlavním problémem. Jak proti němu bojovat?
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Máte pár kilo navíc a trápí vás tuk v oblasti břicha a pasu? Nevíte, jak se ho zbavit? Existuje samozřejmě hned několik možností. Ideální je pravidelné a dostatečné cvičení a správné jídlo, které nakopne váš metabolismus a nahromaděné toxiny i tuk budou moci rychle a snadno odejít. Vy si díky tomu užijete krásného, útlého pasu a plochého břicha. Podívejme se na potraviny, které podporují tvorbu břišního tuku, a měli byste se jim vyhýbat.
iZdroj fotografie: Pixabay.com

Těstoviny a pečivo

Právě těstoviny a zejména bílé pečivo jsou největší nepřátelé plochého břicha. Jakékoli jídlo, které obsahuje větší množství mouky, přispívá k tvorbě malého bříška. V těle se díky nim usazují jednoduché sacharidy a výsledkem je tzv. pneumatika. Neměli byste to proto přehánět s konzumací dortů, zmrzliny, sušenek, smetanového pečiva, džemů a čokolády. Stejně tak byste měli myslet na střídmou konzumaci bílého pečiva a klasických těstovin.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Hubnout se dá se správným jídelníčkem

Cukr a sůl

Pokud marně sníte o plochém břiše, ztrátě hmotnosti a zdravém organismu, je dobré zcela vyloučit cukr z jídelníčku. Musíte se vzdát nejen konkrétně přidaného cukru, ale také nealkoholických nápojů s vysokým obsahem cukru.

Pokud opravdu chcete jíst cukrovinky, připravte si je doma a nahraďte klasický cukr medem. Ale i zde byste měli postupovat opatrně. A především si uvědomte rozdíl mezi přidaným a přirozeným cukrem, protože ovoce byste vynechávat neměli.


iZdroj fotografie: PxHere.com
Sladké lívance

Konzumace většího množství soli udržuje vodu v našem těle a dochází tím k otokům. Vzhledem k množství vázané vody se může bříško také zdát příliš velké. Voda se ale také často usazuje v hýždích a stehnech, které se z tohoto důvodu mohou zdát také větší, i když se nebude jednat přímo o tuk. Dobrou zprávou je, že nadbytečné vody a můžete snadno a rychle zbavit díky správné stravě. Ve velkém byste neměli konzumovat ani banány, brambory, hrozny nebo mastné maso.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Pozor na některé potraviny
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 606 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety