Potomek veganského páru se vzepřel rodinnému jídelníčku. ‚‚Stydím se za to a před kamarády o jídle lžu‚“ svěřil se mladík otci

Jeho manželka se před šesti lety rozhodla přejít na veganskou stravu. Nakonec převedla na veganskou stravu celou rodinu. Syn však dietu tajně porušoval.

veganství i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho rodičů se snaží své děti hlídat, co se stravy týče. Obecně se ví, že příliš sladkostí, fastfood nebo slané pochoutky nejsou úplně nejzdravější. Není tak nic divného na tom, když se rodiče pokouší toto „mlsání“ dětem omezovat. V této rodině však začali dodržovat čistě veganský způsob stravování. Jejich syn ale za jejich zády podváděl. Když se to otec dozvěděl, začal mu tajně kupovat neveganské jídlo.

Stala se vegankou a zapojila i rodinu

Se zajímavým příběhem se svěřil jeden muž na sociální síti Reddit. Jeho manželka se před šesti lety rozhodla přejít na veganskou stravu. Tedy vyřadit z jídelníčku veškeré živočišné potraviny. V tu dobu bylo jejich synovi šest let. Manžel ji nakonec podpořil a rozhodl se, že se doma bude stravovat také vegansky.

V případě malého dítěte nechtěli nic podcenit a tak se šli poradit s dietologem, zda je možné, aby jejich syn vyrůstal čistě na veganské stravě. Ten proti tomu nic nenamítal a tak rodiče s posvěcením dietologa vyloučili synovi ze stravy všechny živočišné produkty. Roky jim tento způsob fungoval. Avšak nedávno našel otec v synově tašce jídlo, které by tam být nemělo.

Obaly od neveganských sladkostí i hamburgerů měl chlapec schované v jedné z kapes svojí tašky. Vše si koupil za své kapesné a otci přiznal, že neveganská jídla kupuje pravidelně. Cítil se prý mezi přáteli osaměle a vyloučený, když jedl úplně něco jiného než oni. Navíc jeho kamarádi měli jídlo, které mu chutnalo mnohem více než to z domu.

iZdroj fotografie: Freepik

Kupoval mu jídlo za matčinými zády

Otec se proto se svým synem tajně domluvil, že když ho povez na fotbalový trénink, bude mu kupovat neveganská jídla. Své manželce se však svěřit nechtěl, protože moc dobře věděl, jak se k této problematice staví. Ona na to však zanedlouho stejně přišla a stalo se to, co její muž očekával. Ztropila scénu a obvinila ho, že podporuje týrání zvířat a kazí jejich syna.

Teď s ním kvůli tomu nemluví. Otec se tak ocitl v docela bezradné situaci a neví, jak postupovat dále. Mnoho lidí jej v komentářích podpořilo. Myslí si, že udělal správnou věc a rozhodně by syn neměl být nucen do takové diety, pokud sám nechce. „Váš syn bude před vámi oběma stále skrývat věci, pokud se ho teď nezastanete,“ zněl jeden z komentářů, který poukázal na to, že nejde jen o jídlo, ale i o celkovou důvěru k rodičům, kterou syn může ztratit.

hádka rodičů iZdroj fotografie: Freepik

I samotní vegani se jej zastali. Myslí si, že k takovému rozhodnutí je potřeba dozrát a musí to být osobní volba, pro kterou se sami dobrovolně rozhodnete. Nelíbí se jim, že maminka rozhodla za syna sama v tak podstatné věci. Ozvali se však také někteří lidé s výtkou, že se měl své ženě svěřit hned a nedělat věci za jejími zády, protože to nikdy v partnerství nedělá dobrotu.

Co byste otci poradili vy?

Zdroj: 24
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články