Pošťák hrdina: David zachránil batole, které se toulalo po ulici. Nebýt jeho všímavosti, naplnil by se nejhorší scénář

Okolnosti podivného incidentu vyšetřuje policie, prokurátor i ministerstvo. Nikdo nedokáže pochopit, jak je možné, že chlapeček mohl bez povšimnutí sám ze školky odejít.

Malé batole stojí u brány i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když rodiče svěřují své malé potomky do školních zařízení, jsou přesvědčení, že je tam dítě v bezpečí. Dostane najíst, bude mezi vrstevníky, něco se naučí a zejména bude pod dohledem zkušených pedagogů. Někdy jsou ale na omylu. Protože ani jesle nebo školka nejsou stoprocentní zárukou toho, že z nich dítě prostě neodejde a nebude se toulat po rušných ulicích. Nedávno náhodou zachránil život chlapci, který zmizel ze školky, pošťák.

Batole si to zamířilo na rušnou silnici

K podivnému incidentu došlo ve městě Salem v americkém státě Massachusetts. Tříletý chlapeček měl být ve školce, ale utekl z ní. Namísto toho se tak procházel po rušných ulicích. Nejenže se mu podařilo ujít pěkný kus cesty, ale dostal se i do velmi nebezpečné situace. Zamířil si to přímo na frekventovanou silnici. Zatoulaného batolete si naštěstí všiml pošťák David Mouton, který v lokalitě roznášel zásilky.

Hrdina bez červeného pláště: Muž odhodlaně skočil ze 7metrového mostu, aby zachránil batole, které vypadlo z auta

Původně se poštovní doručovatel domníval, že si chlapec jen hraje v nedalekém parku na dětském hřišti. Jenže k jeho překvapení se z ničeho nic rozeběhl k silnici, na které bývá hustý provoz. Běžný pracovní den pošťáka se rázem proměnil v drama. Okamžitě začal jednat, běžel k dítěti, rychle ho vzal do náruče a odnesl do bezpečí. „Když jsem ho sebral ze silnice, celý se třásl,“ řekl Mouton serveru People.

Uplakaná matka se obávala nejhoršího

Pak zavolal na tísňovou linku. Pohotová reakce doručovatele nejspíš zachránila batoleti, které se promenádovalo v mrazivé zimě městem bez bundy a jen v ponožkách, život. Stačilo málo a mohlo dojít k tragédii. Byl jsem jen ve správný čas na správném místě. Prostě jsem jen udělal to, co by doufám udělal každý jiný slušný člověk: šel pomoci malému dítěti,“ dodal skromný zaměstnanec pošty. Případ začala vyšetřovat policie.

Zajímá ji, jak je možné, že dítě nepozorovaně odešlo ze školky a půl hodiny se toulalo venku. Chlapeček byl preventivně převezený do nemocnice, ale ukázalo se, že je v pořádku. „Když jsem přijela do nemocnice a uviděla všude policii, začala jsem brečet. Bála jsem se, že se stalo něco strašného. Když jsem uviděla syna, spadl mi kámen ze srdce,“ řekla rozrušená matka chlapce Martha Esquivelová. Podle webu CBSNews je školka licencovaným zařízením, a proto se kauzou zabývá i okresní prokurátor a ministerstvo pro děti a rodiny.

Jak je možné, že dítě mohlo zmizet ze školky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články