4letý chlapec pomalu prohrával svůj boj s rakovinou. Před smrtí řekl slova, která by otřásla každým rodičem

Čtyřletý chlapec umíral na rakovinu. Krátká věta, kterou řekl před smrtí, jeho matkou silně otřásla. Žádný rodič by neměl zažít smrt svého dítěte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vidět své dítě vážné nemocné je největší noční můrou každého rodiče. Ten pocit bezmoci, kdy dítě trpí a rodič mu nemůže pomoci, je hrozný. Čtyřletý chlapec Ruth Scullyové onemocněl rakovinou, a bohužel svůj boj prohrál. Těsně před smrtí řekl své matce větu, která by otřásla každým rodičem. Dojemný příběh žena později sdílela na svém Facebooku, aby pomohla rodičům v podobné situaci.

Chlapec trpěl vzácným typem rakoviny

Tříletý Nolan byl do té doby zcela normální dítě s běžnými zálibami. Vyrůstal jen se svou matkou Ruth a měli spolu překrásný a velmi blízký vztah. Ve třech letech bohužel onemocněl rhabdomyosarkomem, což je extrémně vzácný typ rakoviny postihující genitálie. S touto vážnou diagnózou statečně bojoval téměř rok, ale tuto bitvu nakonec k obrovskému zármutku své maminky prohrál.

Nádor se nedařilo odstranit

Ačkoliv lékaři dělali, co mohli, nádor se nedařilo odstranit a léčba se prodlužovala. Nádor začal metastázovat do ostatních částí těla a Nolana přímo ohrožoval na životě. Ve chvíli, kdy se metastázy objevily i v plicích, Ruth se rozhodla svého syna okamžitě odvézt do nemocnice. Ten den údajně cítila, že je něco jinak a vše není zcela v pořádku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Lékaři měli špatnou zprávu

Tento špatný pocit se bohužel potvrdil. Lékaři měli pro obětavou Ruth špatnou zprávu. Její milovaný Nolan měl dýchací cesty a srdce utlačené nádorem natolik, že byla nutná okamžitá hospitalizace. Rakovina postupně prokázala odolnost vůči veškeré léčbě a lékaři Ruth oznámili, že už se dá udělat jen jediné: zpříjemnit Nolanovi co nejvíce jeho poslední dny.

Svou matku odmítal opustit

Ruth svého chlapce během následujících dní plně podporovala a on s ní na oplátku chtěl být pořád. I když zrovna odešla do sprchy, Nolan se posadil na podložku před sprchový kout a čekal, až se sprchováním skončí. Chlapec si dokonce sepsal vlastní závěť. V krátkém textu popsal, jak si má rodina rozdělit jeho hračky a kdo dostane jeho nejoblíbenější plyšáky.

Naplánoval si vlastní pohřeb

Své matce Ruth řekl, že by si moc přál, aby si ho lidé pamatovali jako policistu. Tím si vždy přál být, až vyroste. Dokonce se rozhodl naplánovat si vlastní pohřeb. Ruth později řekla: „Zeptala jsem se Nolana, jestli chce, aby na jeho pohřbu byli lidé šťastní, nebo smutní. Zmateně se na mě podíval a rychle mi odpověděl: ‚Samozřejmě, že mají být šťastní, proč by někdo měl být smutný?‘“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Upadl do kómatu v jejich koupelně

Nolan strávil se svou matkou poslední dny přesně podle jeho přání. Sledovali spolu všechny jeho oblíbené pohádky, hráli si s jeho hračkami a údajně se smáli, jak jen mohli. Ruth se bála opustit svého chlapce a trápilo jí i oněch pár minut ve sprše, kdy na ni Nolan čekal před sprchovým koutem. Jednoho dne její syn upadl do kómatu, zatímco se sprchovala.

Dojemná poslední slova

Vyděšená Ruth se k Nolanovi ihned sehnula. Hlavou jí proběhly všechny možné scénáře, ale v tom se stalo něco opravdu magického. Trpící Nolan na pár vteřin otevřel oči a tiše zašeptal: „Moc tě miluju, mami.“ Brzy poté své oči zavřel nadobro, zatímco ho uplakaná Ruth držela v náruči a zpívala mu jeho oblíbenou píseň You Are My Sunshine.

Co říkáte na tento dojemný příběh?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám