Poslední fotka Vaša Patejdla (†68) před smrtí: Peter Nagy sdílel dojemnou vzpomínku

Umělecký svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel Vašo Patejdl, celá hudební scéna na něj s dojetím vzpomíná.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Dne 19. srpna 2023 v brzkých ranních hodinách naposledy vydechl slovenský hudebník Vašo Patejdl. Umělec, který je spojen s legendární kapelou Elán a s písněmi z oblíbeného filmu Fontána pro Zuzanu, podlehl zákeřné nemoci. Zpěvák Peter Nagy zavzpomínal na svého přítele a sdílel jednu z jeho posledních fotografií.

Peter Nagy oplakává svého kolegu

„Jen před třemi týdny jsme stáli na společném pódiu,“ přiznal na sociální síti Peter Nagy. „Toto je poslední foto ze šatny s tebou, kamaráde a obdivovaný kolego… Šťastný let do krásného nekonečna. Vašo, je mi smutno. Budeš nám velmi chybět,“ dodal s lítostí. Poslední koncert Vaša se uskutečnil na festivalu Benátská!. Vašo tak zpíval takřka do poslední minuty a plánoval i podzimní vystoupení, jak dokládá jeho přislíbená účast na československém galavečeru k příležitosti 105. výročí založení ČSR. Na chystaném galavečeru však již bohužel nevystoupí.

Zpěvák podlehl rakovině

Manželka Miluše Patejdlová zveřejnila o Vašově smrti oficiální prohlášení, aby se vyhnula spekulacím, které se ohledně příčiny smrti okamžitě vyrojily: „Mého manžela zasáhla nečekaně, a především zcela skrytě, velmi zákeřná nemoc. Jeho odchod byl zapříčiněn důsledkem celkového vyčerpání organismu při progresi zákeřného zhoubného onemocnění slinivky břišní. Diagnózu mu lékaři oznámili 14 dní předtím, než nastal onen osudný den. Nejprve o své nemoci věděl jen sám Vašo a já, následně pak jeho tři synové,“ napsala na sociální síti.

Pohřeb bude veřejně přístupný

Poslední rozloučení s Vašem se uskuteční ve středu 30. srpna 2023 od 14 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na pražském Strahově. Nádvoří kláštera bude veřejně přístupné všem, kteří se budou chtít s oblíbeným hudebníkem naposledy rozloučit. Rozloučení pro veřejnost se rodina rozhodla realizovat s ohledem na to, že Vašo si hluboce vážil všech svých fanoušků, příznivců a přátel z umělecké branže i mimo ni.

Kterou písničku od skupiny Elán máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články