Porodila „neobyčejná dvojčata“. Ošetřující lékař nic podobného v životě neviděl

Když se miminka narodila, jejich rodiče nevěřili vlastním očím. Ve skrytu duše se totiž domnívali, že jejich děti budou typická dvojčata, která jsou si podobná jako vejce vejci.

Dvě batolata chlapec a dívka i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Očekávání potomka je pro nastávající rodiče vzrušující dobrodružství. Obzvlášť když nových členů rodiny bude víc. Když otěhotněla Ciara Weeseová, byla už maminkou jednoho dítěte. S manželem se na dvojčata, která se jim měla narodit, moc těšili. Věděli dopředu, že to bude chlapec a dívka. Přemýšleli nad tím, jak moc si budou podobní. Když ale novorozeňata poprvé spatřili, byli nedůvěřiví. Nemohli uvěřit, jak je něco takového možné.

Překvapení u porodu neskrýval ani lékař

Porod proběhl hladce a novopečené matce se narodila očekávaná dvojčata. Jenže na první pohled bylo jasné, že jsou jiná, než rodiče očekávali. Jejich vzhled byl totiž poněkud neobvyklý. Jedno z dětí bylo podstatně větší než druhé. Rozdíl byl tak velký, že ani její lékař, který u porodu asistoval, neskrýval překvapení. Dokonce přiznal, že takový rozdíl ve velikosti u dvojčat ještě nikdy neviděl. Překvapení rodiče ale byli velmi šťastní.

O tom, že by si byla neobyčejná dvojčata podobná jako vejce vejci, nemohla být řeč. Holčička, která dostala jméno June, vážila při porodu 1 860 gramů. Vedle svého bratříčka vypadala malinká a drobná skoro jako panenka. Malý Walker totiž vážil 3 300 gramů. Matka dětí nemohla pochopit, jak je něco takového vůbec možné. A nebyla sama. O jejích neobyčejných dětech se okamžitě začalo mluvit v celé nemocnici.

Neobyčejným dvojčatům se vede dobře

Přestože od narození neobyčejných dvojčat uplynuly bezmála dva roky, rozdíl mezi nimi je stále viditelný. „Lékaři říkali, že to byl největší rozdíl ve velikosti, jaký kdy u dvojčat viděli… Teď už vím, proč jsem měla na konci těhotenství tak obrovské břicho,“ uvedla hrdá maminka dvojčat v příspěvku na svém instagramovém profilu, kde pravidelně sdílí informace ze života svých dětí. Oběma spokojeným batolatům se dobře daří.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ciara Weese (@ciaraweese)

V současnosti June váží 9,57 kilogramů a Walker lehce přes jedenáct. Na první pohled je ale mnohem znatelnější především rozdíl ve výšce dětí. Od dvojčat většina lidí očekává naprosto identickou podobu, což se však děje pouze u těch jednovaječných. Dvojvaječná dvojčata mohou vypadat velmi rozdílně. Vícečetná těhotenství nejsou už tak vzácná jako kdysi. Souvisí to mimo jiné s genetickými faktory a léčbou neplodnosti umělým oplodněním.

Co říkáte na různou velikost dvojčat?

Zdroj: Popularne
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články