Její dvojčata po narození nevážila ani 1 kg, lékaři tvrdili, že nepřežijí. Pak se stal hotový zázrak

Těhotenství s dvojčaty probíhalo bez problémů. Pak však přišel nečekaný zvrat, který všechny zaskočil. Holčičky se rozhodly přijít na svět už ve 21. týdnu těhotenství.

Dvojčátka holčičky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Maminka krásných dvojčátek z Velké Británie svedla o jejich život velký boj. A to nejen tím, že se jí podařilo udržet miminka v děloze ještě dlouhé čtyři dny, ale bojovala také s lékaři, kteří se o takto brzo narozené děti jednoduše nepostarají. Naštěstí při nich stál anděl strážný a na poslední chvíli se podařilo maminku převést do Londýna, kde jí přislíbili, že se pokusí její nedonošená dvojčata zachránit.

Porodní stahy začaly velmi brzo

S manželem už měli doma jednoho syna, malého Noaha, který se narodil v termínu jako ukázkově zdravé dítě. Když mu byl rok a půl, manželé se rozhodli, že je čas pořídit mu ještě jednoho posledního sourozence. Podařilo se jim rychle počít a brzy se také dozvěděli, že čekají hned dvě děti. I když to tak neplánovali, byli oba šťastní a na holčičky se moc těšili.

Kayla Ibarra stále pracovala jako učitelka v mateřské škole a těhotenství pokračovalo bez komplikací a jakéhokoliv náznaku problému. Vše se však změnilo v den, kdy Kayla byla teprve ve 21. týdnu a pěti dnech těhotenství. Začala pociťovat porodní stahy a rychle spěchala do nemocnice. Po sérii vyšetření jí lékaři oznámili, že rodí a její dcery bohužel zemřou.

Když ji odvezli na porodní pokoj, čekali tu na ni příbuzní. Všichni se ptali lékařů, co se dá dělat a jak by mohli děvčata zachránit. Přítomná lékařka však potvrdila, že zde zachraňují děti až od 23. týdne těhotenství. Kayla vzpomíná, jak chladně jim lékařka tuto srdceryvnou zprávu odvykládala. Příbuzní tak Kayle navrhli, aby se začala modlit. Ona si však vzpomíná, že se modlit nechtěla, ne k Bohu, který by dopustil, že její děti nepřežijí. Ještě netušila, že právě v tu chvíli se začal odehrávat neuvěřitelný zázrak.

dítě v inkubátoru iZdroj fotografie: Freepik

Pak se na pokoji objevil anděl

Kayla se snažila děti udržet, co nejdéle to bude možné. Čtyři dny strávila na lůžku. Nemohla si ani odskočit na záchod. Pokaždé, když se zvedla, cítila, že první z dvojčat rychle sestupuje. Neustále prosila lékaře, ať zavolají do londýnské nemocnice, aby se na ni někdo přijel podívat a pokusil se její dcery zachránit. Zdálo se však, že se lékaři nechtějí nijak angažovat v případě, který se jim zdál naprosto ztracený.

Kayle nakonec definitivně praskla plodová voda a začala rodit. Těhotenství se však díky útrpným čtyřem dnům překlopilo do 22. týdne. U porodu se objevil nový doktor a byl ochotný konečně do londýnské nemocnice zavolat. A stal se zázrak. Tamní lékaři byli připraveni Kaylu přijmout a pokusit se děti zachránit. Okamžitě ji tedy naložili do sanitky a převezli do Londýna.

Děvčata jsou naprosto zdravá

Tady porodila dvě krásné dcery, Lunu a Emu. Holčičky vážily sotva půl kila, ale dařilo se jim mimořádně dobře. Na JIP strávily 115 dní, ale domů odcházely ještě před řádným termínem porodu. Dnes mají děvčata tři roky a nijak se neliší od ostatních dětí. Jsou to naprosto zdravé dívenky a nikdo by nehádal, jakým dramatem si celá rodina při jejich narození prošla.

Kayla se dnes věnuje osvětě na tomto poli. Velkým problémem je fakt, že se v západních zemích za životaschopné děti považují ty, které se narodí od 24. týdne těhotenství. Kayla však vlastním příkladem dokazuje, že i dříve narozené děti mohou přežít a mohou být zcela zdravé. Vzhledem k tomu, že hranice přežití se za posledních 30 let snížila z 28. týdne až k tomu 22., je dost možné, že během několika let se záchrana i takto malých dětí stane standardem v mnoha nemocnicích.

Jak byste se zachovali, kdyby zrovna vaše miminko bylo těsně na hranici přežití?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články