Po porodu císařským řezem přišla od tchána jedovatá poznámka: „Připadám si teď jako špatná matka,“ zoufá si Aneta (27)

Tchánova nemístná poznámka ji natolik ranila, že přemýšlí nad tím, zda je opravdu tak špatná matka, jak si o ní myslí.

Frustrovaná smutná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé si neuvědomují, že jejich nemístné poznámky mohou člověka, na kterého jsou mířeny, velmi zranit. Přesně takového netaktního tchána má i čtenářka Aneta, která se rozhodla sepsat svůj problém do dopisu a zaslat nám jej do naší redakce. Ráda by znala názor ostatních, zda je opravdu tak špatná matka, jak si po slovech manželova otce připadá, nebo by se měla od takto toxického člověka distancovat.

Tchánova slova ji velmi ranila

Sedmadvacetiletá Aneta S. porodila před čtyřmi lety syna Adámka. Porod pro ni byl velmi vyčerpávající, navíc nastaly komplikace, kvůli nimž se miminko muselo narodit císařským řezem. Prvorodička navíc ztratila spoustu krve, takže je štěstí, že vůbec přežila. Když konečně spatřila svého synka spokojeně spícího u tatínka, byla v sedmém nebi. Zpět na zem ji ale srazila tchánova jedovatá poznámka.

„Vadilo mi, že tchánovci přišli hned druhý den, co jsme přijeli z nemocnice domů, ale manžel si to moc přál, tak jsem nakonec souhlasila,“ svěřuje se v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Aneta. Myslela si, že vše proběhne hladce a ona bude mít poté klid na své miminko, ale když její tchán řekl, co řekl, nemohla se z toho dlouho vzpamatovat, na nic jiného poté ani nemyslela.

Utnutí kontaktu bude nejlepší řešení

„Řekl mi, že jsem líná ženská, když nejsem schopná porodit přirozeně,“ vzpomíná na slova manželova otce čtenářka. V tu chvíli byla tak zaražená, že se nezmohla na odpověď. Od té doby jej z duše nenávidí a v jeho přítomnosti se necítí dobře, stejně jako její syn. „Místo toho, aby si vnuka užíval, chová se k němu hrozně. Má zastaralé názory, pořád někoho poučuje a nejednou Adámka rozplakal svou hrubostí,“ popisuje dále v dopise paní Aneta. Navíc jejímu muži zakazuje jí jakkoli pomáhat, protože starost o dítě, přebalování, krmení a úklid je podle něj ženská práce. „Manžel je naštěstí na mé straně,“ píše čtenářka.

Shodli se na tom, že bude nejlepší utnout jakýkoli kontakt. Přesto ale paní Aneta přemýšlí, zda je opravdu tak špatná matka, když syna porodila císařským řezem. „Doufám, že s dcerou to půjde přirozeně, čeká mě to už za dva měsíce,“ oznamuje v dopise šťastnou novinku paní Aneta. Většina žen má problém s tchyní, nikoli s tchánem, jako paní Radka, které manželova matka neustále zasahuje do výchovy, jak vylíčila v příběhu, který jsme na DámskémDeníku zveřejňovali.

Co byste paní Anetě poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články