„Za to, co tchyně udělala na dětském hřišti, už vnoučata neuvidí,“ rozčiluje se Radka. Neustále jí zasahuje do výchovy

Zbytečně vyhrocený konflikt mladé ženy s matkou jejího manžela odstartovala banální návštěva hřiště, kde si její malé ratolesti chtěly hrát na skluzavce.

Snacha a tchyně se hadají i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy mezi tchyněmi a snachami bývají dost napjaté. Někdy stačí i banální záminka k tomu, aby začala nepříjemná třenice. Vyprávět by o tom mohla čtenářka DámskéhoDeníku Radka P. z Kladna. Moc se snažím s manželovou matkou rozumně vycházet. Někdy je to sice skoro nadlidský výkon, ale kousnu se. To, co ale udělala naposledy, když jsme byly s dcerou na dětském hřišti, bylo už přes čáru,“ napsala nám do redakce rozčílená čtenářka.

Dokud neměli děti, tchyni skoro nevídala

Dokud bylo manželství paní Radky bezdětné, neměla potřebu vztah s tchyní řešit. „V podstatě jsme se skoro nevídaly. Manžel i já jsme hodně pracovali a k jeho nebo mým rodičům jsme zašli jen na Vánoce nebo popřát k narozeninám,“ uvedla čtenářka. Jakmile se ale páru narodil syn a pak i malá dcerka, všechno se změnilo. Babičky začaly mluvit do jejich výchovy. Předsevzetí, že se tím nenechá vyvést z míry, ale paní Radce dlouho nevydrželo.

Tchyně neustále ženě vytýkala neuklizenou domácnost. Reakce manžela ji však nadobro umlčela. Zkrátka muž, jak má být

Zatímco se svou matkou si to rychle vyříkala, tchyně byla jiný případ. „Mámě můžu říct upřímně v podstatě cokoli a dokonce jí i vynadat. A i když se třeba urazí, za chvíli je všechno zase v pohodě. To si ale k tchyni tak úplně nedovolím. Kolem ní našlapuji opatrně,“ vysvětluje čtenářka. Ostrému konfliktu se s ní ale nevyhnula. Když je hezky, chodí paní Radka pravidelně s dětmi na dětská hřiště nebo do parku.

Začala snachu poučovat o výchově dětí

Tchyně projevila přání, aby mohla jít také. „Pravidelně mi připomínala, že by se k nám ráda přidala. Byla neústupná a děti ji mají rády, tak jsem si řekla proč ne,“ vypráví čtenářka, která se hned po víkendu vydala s dětmi a tchyní na nově otevřené hřiště. Malou holčičku okamžitě zaujala modrá skluzavka a rozběhla se k ní. „Tchyně mě začala poučovat, ať ji tam nepouštím, že je to nebezpečné. Řekla jsem, že si to nemyslím, a dceru jsem tam pustila,“ popisuje paní Radka.

Holčička na hřišti u klouzačky iZdroj fotografie: Depositphotos

Tchyně vypadala, že se jí to dotklo. „Nalepila se na dceru, která protestovala, že si chce hrát sama. Nepřišlo mi to tak hrozné a taky jsem se nechtěla hádat, tak jsem to neřešila,“ uvedla paní Radka. Doma ji ale čekalo nepříjemné překvapení. Pohádala se kvůli klouzačce s manželem, protože na ni tchyně žalovala. „Pořád mi zasahuje do výchovy, ale snášela jsem to. Teď jí mám plné zuby. Za to, co udělala, vnoučata hodně dlouho neuvidí,“ uzavřela svůj příběh paní Radka.

Co říkáte na to, že si tchyně stěžovala synovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články