Během 10 minut porodila 6 dětí. Největší z miminek by se doktorovi vešlo do dlaně, vážilo jen 1 kg

Žena porodila šesterčata za rekordních deset minut. Při porodu byl přítomen početný tým lékařů, který ženě provedl císařský řez. Miminka se mají čile k světu.

léhatko v porodnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přestože by to některé ženy okamžitě vyvrátily, těhotenství je jistě oprávněně nazýváno požehnaným stavem. Nejenže je to opravdový zázrak, při kterém se v těle ženy vyvíjí nový život, ale pro mnoho z nich je to vytoužený okamžik. Některým párům se totiž nedaří počít dítě, a tak když se na ně konečně usměje štěstí, překoná nastávající maminka i možné nevolnosti a bolesti. Jednu Brazilku však při kontrole u doktora čekalo obrovské překvapení.

Lékař při ultrazvuku napočítal celkem 6 plodů

Jednatřicetiletá Quezia vychovávala se svým manželem, tesařem Magdielem, čtyřletou dceru, která vyslovila velké přání. Řekla rodičům, že touží po bratříčkovi nebo sestřičce. A jelikož manželé tuto možnost již zvažovali, rozhodli se, že se jí pokusí vyhovět. Když žena zjistila, že je podruhé těhotná, byla velmi šťastná. Na první gynekologické prohlídce však její štěstí vystřídal obrovský šok, o čemž se zmiňuje také web CGN.

Doktor, který Quezii prováděl ultrazvuk, zprvu nemohl uvěřit tomu, co vidí. Ženě oznámil, že v děloze nevidí jedno dítě, ale dvě. Ale po chvíli lékař začal počítat další a další, až se dopočítal neuvěřitelných 6 miminek. Nastávající matka nemohla uvěřit svým uším, třásla se a přemýšlela, zda to není jen sen. Stále si opakovala: „Šesterčata, šesterčata, šesterčata.“ Kvůli jejímu případu se o ní začala zajímat i média. Web CNNBrasil informoval, že kvůli sdílení průběhu svého těhotenství s veřejností si Quezia dokonce založila Instagramový účet.

Porod císařským řezem trval pouhých 10 minut

Její sledující tak netrpělivě čekali na moment, až přijdou všechna miminka na svět. Ten nastal před několika dny a jednalo se o opravdu velmi rychlý porod. Děťátka se totiž narodila císařským řezem za pouhých 10 minut. Vše se odehrálo v nemocnici Sao Bernardo Apart. Jelikož žena porodila v sedmém měsíci těhotenství, muselo být všech šest miminek umístěno do inkubátoru. Největší z nich mělo něco málo přes jeden kilogram, to nejmenší vážilo pouhých 635 gramů. A tak k malé dcerce přibylo hned šest novorozených chlapečků.

Při porodu asistovalo dvaatřicet zdravotnických pracovníků, mezi kterými byli lékaři, sestřičky, fyzioterapeuti, anesteziologové, pediatři a další personál nemocnice. Děti dostaly jména Theo, Matteu, Lucca, Henry, Eloa a Mayte. Jejich stav je nyní stabilizovaný a dle vyjádření ošetřujícího doktora zůstanou s maminkou v nemocnici ještě minimálně další tři měsíce. Je nepředstavitelné, jak náročná bude péče o tolik dětí. Rozhodně to nebude lehké fyzicky, psychicky ani finančně. Tato statečná žena si určitě zaslouží uznání a klobouk dolů před ní i jejím manželem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Mãe de Sêxtuplos Oficial (@maedesextuplosoficial)

V České republice sice historicky nebyl zaznamenán případ narozených šesterčat, ale jedny se narodily hned v sousedním Polsku. Ve světě jsou častější případy, kdy se narodila paterčata. O jednom z nich jsme vás již v minulosti informovali. V našem státě se pět dětí najednou narodilo v Praze v roce 2013 mladým rodičům, kteří od státu dostali velkou finanční i materiální podporu. Dokonce jim byla poskytnuta i chůva.

Jak byste reagovali na to, kdybyste čekali šesterčata?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články