Roky neúspěšných pokusů o další miminko vyústily v šok. Něco takového se nestává téměř vůbec

Měla doma už dva syny. Stále však doufala, že dětí bude mít více. Po letech snažení se jim stále nedařilo. Téměř ztratili naději, když se na těhotenském testu objevily dvě čárky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Takový příběh napíše jen sám život. Roky čekali na další dítě, které ne a ne přijít. Zatímco někteří lidé po dětech netouží, Scottovi začali být zoufalí, když každý měsíc vyhazovali do koše jeden negativní těhotenský test za druhým. Když už přestávali doufat, stal se téměř zázrak. Za dlouhé čekání byli odměněni více než královsky. Teď jsou opravdu velkou rodinou, kterou si vždy přáli.

Pomalu se smiřovali s tím, že další děti nebudou

Jamie a Skylar Scottovi žijí v americkém Utahu. Skylar miluje své dva syny, ale rozhodně si nemyslela, že to budou její poslední děti. Chtěla ještě jedno a pak možná i další. Najednou se jim však v tomto směru přestalo dařit. První neúspěšné měsíce ještě brali sportovně, když se čekání protáhlo na dlouhé roky, pomalu se ona i její muž začali vzdávat naděje. Nezadařilo se jim ani po prvním umělém oplodnění.

Rozhodli se podstoupit ještě druhý pokus. Když Skylar držela v ruce test, na kterém byly konečně dvě růžové čárky, nemohla být šťastnější. Konečně se dočkají vytouženého miminka. Jak těhotenství pokračovalo, lékař zjistil, že má Skylar vysokou hladinu HCG, což naznačovalo, že by mohla čekat dvojčata. Ani ve snu je však nenapadlo, co už se brzy měli dozvědět.

Těhotná žena na ultrazvuku iZdroj fotografie: Depositphotos

Skylar vzpomíná, jak jim postupně na každé prohlídce odhalili další a další děti. Nejprve se těšili na trojčata, pak na čtyřčata a nakonec se na ultrazvuku objevil i pátý plod. To bylo něco neuvěřitelného, Scottovi byli nadšení. Zároveň se však také obávali toho, jak těhotenství dopadne. Paterčata jsou opravdovou vzácností a je jasné, že tolik dětí nemůže žena donosit do řádného termínu.

Prošli si těžkou zkouškou

Když byla Skylar ve 21. týdnu těhotenství, prošli si opravdu náročnou zkouškou. Začal se totiž rozbíhat porod. V tomto týdnu to znamenalo jediné. Přijdou o všechny děti. Skylar vzpomíná, jak byla zoufalá a prosila lékaře, aby porod zastavili. Ti se samozřejmě snažili udělat nemožné, ale vůbec to nevypadalo dobře. Šest lékařů bylo připraveno k asistenci u porodu, který neměl mít dobrý konec.

Pak najednou, jako mávnutím kouzelného proutku, vše ustalo. Kontrakce se zastavily a miminka se rozhodla v bříšku ještě nějakou dobu zůstat. Byl to doslova zázrak. Skylar už nemocnici neopustila a její děti se narodily 21. března 2018, ve 29. týdnu těhotenství. Byly už dostatečně velké a dobrá lékařská péče umožnila, že z porodnice si rodiče odváželi pět naprosto zdravých dětí.

A tak se rodina Scottova rozrostla o další dva chlapce a tři holčičky. Není snad třeba zdůrazňovat, že starost o pět miminek musela být nesmírně náročná. Skylar s Jamiem si však nikdy nepostěžovali. Naopak, cítili se požehnání. Dětem je dnes pět roků a v září nastoupily do první třídy. Z fotek na Instagramu je patrné, že jsou Scottovi opravdu šťastnou rodinou. V posledním příspěvku Scarlet také neopomněla zavzpomínat na tým lékařů a sester, bez kterých by vše tak dobře nedopadlo.

Jak byste se na takovou nadílku miminek tvářili vy?

Zdroj: Twice
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články