Škola se pomstila žákům tím nejodpornějším způsobem, když tohle udělala s jejich obědy. Rodiče zuří

Veřejnost zkritizovala jednání zaměstnanců školy, kteří se rozhodli dluhy na stravném řešit po svém.

Chlapec ve školní jídelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obědy jsou podávány ve všech školních zařízeních a školkách. Rodiče žáků platí za stravování částku, kterou daná instituce určí. Bohužel se ale stále častěji stává, že je finanční situace některých rodin velmi špatná, a tak vznikají dluhy ze stále narůstajících nezaplacených obědů. Zaměstnanci školy v Minnesotě proti takovým dlužníkům zakročili, ovšem zvolili ten nejhorší způsob.

Video pobouřilo širokou veřejnost

Většina žáků platí ve školách a školkách za obědy plnou cenu. Web BBC však uvádí, že někteří mají nárok na snížené či zcela bezplatné stravování. Hraje zde roli rodinný příjem, jde především o zvýhodnění těch dětí, jejichž rodiče nemají na zaplacení obědů dostatek peněz. Vláda tak chce zamezit posmívání a šikaně těchto žáků. Každá instituce si ale dluhy na stravném řeší po svém.

Když se na veřejnost dostalo video, které zachytilo jednání pracovníků minnesotské školní jídelny, vyvolalo to bouřlivé a velmi nahněvané reakce. Zaměstnanci totiž žákům, kteří byli dlužni na stravném, nahradili teplé jídlo za studenou svačinu. Oběd jednoduše vyhodili do odpadků. Bohužel ale nedomysleli, co svým počínáním způsobí, nenapadlo je, jak se v danou chvíli musely znevýhodněné děti cítit. Nahrávka byla zveřejněna i na YouTube.

Vedení školy se studentům omluvilo

Po obrovské vlně kritiky vydalo vedení školy prohlášení, ve kterém vyjádřilo hlubokou omluvu všem poškozeným studentům. Uznalo, že v řešení celé situace selhalo, a bude se snažit způsobené chyby urychleně napravit. Žádné dítě nemůže za finanční situaci rodiny. Je na rodičích, aby svým potomkům zajistili vše potřebné a včas platili účty. Bohužel ne vždy se to podaří.

Je jisté, že někteří studenti se cítili velmi zahanbeně a jejich emocionální zdraví bylo narušeno. Část z poškozených studentů uvedla, že měli pocit bezcennosti, když jim pracovníci školní jídelny sebrali z podnosu jídlo a vyhodili ho do koše. Sami se v tu chvíli cítili jako odpadky. Bohužel si někdy zaměstnanci školy myslí, že je jejich jednání v pořádku, ve skutečnosti se ale pletou. Na DámskémDeníku jsme nedávno zveřejňovali video, na kterém si žáci museli olizovat nohy.

Co si o chování zaměstnanců školy myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články