Policisté na nádraží našli ubrečeného 11letého chlapce a ihned podnikli záchranné kroky. Ztratil se na výletě

Policisté našli sedět na nádraží 11letého uplakaného chlapce. Když zjistili, co se stalo, okamžitě začali jednat a snažili se mu pomoci.

opuštěný chlapec na nádraží i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho rodičů se stále obává nechat své děti pod dozorem druhého člověka. Pro některé z nich je třeba takový školní výlet noční můrou. Představují si ty nejhorší scénáře a doufají, že se jim potomek vrátí domů živ a zdráv. Zodpovědné osoby na takovýchto zájezdech a akcích musí být velmi ostražité a hlídat všechny účastníky na každém kroku. Bohužel se ale stále častěji stává, že se někdo z nich ztratí, takže nastane problém, ze kterého se může vyklubat velké neštěstí.

Chlapec seděl na nádraží a plakal

Když policejní hlídka podnikala svou pravidelnou večerní pochůzku a obhlídku města, ani jeden z dvojice netušil, že budou mít tu noc tak náročnou práci. Procházeli zrovna okolo nádraží, když uslyšeli tichý pláč. Nevěděli, odkud se ozývá, a tak šli místo prohledat. U hlavních dveří seděl chlapec schoulený do klubíčka a plakal. Snažili se ho hned utěšit, ale moc se jim to nedařilo. Mluvili na něj, ale dítě neodpovídalo.

Po chvíli zjistili, že jim kluk nerozumí, protože mluví cizí řečí. Přesto neváhali a začali jej vytěžovat a snažili se alespoň nějakým způsobem zjistit, kdo to je, co tam dělá a kolik mu je let. Jak se později ukázalo, jednalo se o jedenáctiletého chlapce, který zde byl na zahraničním výletě. Okamžitě využili záznamu z bezpečnostních kamer, aby zjistili, odkud přesně chlapec k nádraží přišel.

Naštěstí vše dobře dopadlo

Poté jim sdělil, že v jednom okamžiku vystoupil z autobusu a odešel pryč, aniž by si ho někdo všiml. A tak se ztratil. Když policisté zjistili, že má kluk v mobilu číslo na jednoho z vedoucích zájezdu, okamžitě mu zavolali. Domluvili se s ním na místě, kde se setkají, naložili chlapce do policejního auta a jeli na domluvené místo. Tam již čekal zájezdový autobus se všemi účastníky a vystrašenými vedoucími.

Autobus na parkovišti iZdroj fotografie: Depositphotos

Lidé, již měli na děti dohlížet, neskrývali vděčnost. Policisté však tyto dospělé řádně poučili o tom, že by se takovéto situace rozhodně neměly stávat, a upozornili je na nutnost bedlivější kontroly, případně by jim totiž mohlo hrozit obvinění a následný soud. Díky policii, která byla ve správný čas na správném místě, měl celý tento příběh šťastný konec. Ztracený chlapec se tak mohl chlubit svým kamarádům, že se projel v policejním autě.

Jak byste reagovali na místě jeho rodičů?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla