Řidič nezastavil a rozhodl se policistům ujet. Sám sebe však zahnal do kouta, strážníci tomu nemohli uvěřit

Muž na výzvy policie nereagoval a rozhodl se hlídce ujet. Svou hloupostí se však dostal do slepé uličky, kde jej strážníci zadrželi. V jeho autě na ně čekalo překvapení.

Policie i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Policisté denně zažívají různé situace. Některé z nich jsou úsměvné až kuriózní, jiné zas naopak velmi nebezpečné a život ohrožující. Policejní strážníci si rozhodně zaslouží obdiv a uznání za to, jak náročnou práci vykonávají. Jejich nasazení a obětavost riskovat vlastní život jen proto, aby zachránili cizího člověka, je naprosto obdivuhodná. To, co nedávno zažili pražští strážníci, se jim jistě navždy vrylo do paměti.

Řidič podezřelého vozidla začal policii ujíždět

Policisté z oddělení hlídkové služby, kteří slouží v Praze 4, doufali, že budou mít poklidnou noční směnu. Vše tomu také nasvědčovalo, nikde nezaznamenali nic neobvyklého, ovšem až do doby, než si všimli podezřelého vozidla, uvedl web TýdeníkPolicie. Zrovna se blížila půlnoc a nacházeli se v ulici Nad Vršovskou horou. Jelikož se jim na projíždějícím automobilu zdálo něco divného, rozhodli se jej zastavit. K tomu použili zvukové i světelné zařízení.

Řidič však místo toho, aby okamžitě zastavil, přidal plyn a rozhodl se policejní hlídce ujet. Nastala tedy zběsilá honička, při které ujíždějící automobil kličkoval a projížděl velmi úzkými pražskými uličkami, a to v opravdu vysoké a nebezpečné rychlosti, o čemž informoval i web 158Zone. Ten také zmiňuje skutečnost, že se řidič nechal dopadnout svou vlastní vinou. Vjel totiž do slepé uličky. Jakmile vozidlo zastavilo, policisté šoféra bez váhání omezili na osobní svobodě.

V autě se nacházelo velké množství neznámých látek

Jak se ukázalo, za volantem seděl třiačtyřicetiletý muž, který ani nevlastnil řidičský průkaz. Policisté na místě provedli orientační test na přítomnost psychotropních a omamných látek. Jeho výsledek strážníky šokoval. Řidič byl totiž pod vlivem tetrahydrokanabinolu, amfetaminu a dalších nebezpečných látek. Pokud by měl v krvi těchto návykových látek větší množství, mohlo by se jednat o trestný čin, což zmiňuje také web PrávníkDopravníNehoda. I z tohoto důvodu začali policisté prohledávat řidiče i zastavené vozidlo a rozhodně nečekali, co v něm najdou.

drogy iZdroj fotografie: Depositphotos
Muži nyní hrozí trest v délce až pěti let

U muže se jim podařilo najít přes pětadvacet gramů marihuany a několik gramů pervitinu. V autě na ně ale čekalo mnohem větší překvapení. Nacházelo se tam totiž téměř 200 gramů bílé krystalické látky, necelých 10 gramů zelené sušiny a žluté krystalické látky. Vše bylo uloženo v průhledných malých igelitových sáčcích. Řidič zastaveného vozidla byl okamžitě zadržen, je nyní podezřelý nejen z trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu, ale také z jejich nedovolené výroby a nakládání s nimi.

Policisté odebrali z nalezených látek vzorky, které jsou nyní odborně zkoumány. Dle výsledků se poté zjistí, o jaké drogy se přesně jedná. Zadrženému 43letému muži nyní hrozí trest odnětí svobody ve výši až pěti let. Rozhodně je dobře, že si strážníci podezřelého vozidla všimli a řidiče zadrželi dříve, než došlo k tragédii. Pod vlivem omamných látek totiž mohl způsobit dopravní nehodu a zranit či zabít nevinného člověka, jako tomu bylo v případě osmnáctiletého mladíka. Zpověď jeho matky jsme již v minulosti na Dámském Deníku zveřejnili.

Co si myslíte o řidičích pod vlivem omamných látek?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články