Matka zuří kvůli pokutě, kterou dostala za to, že se její syn vymočil v parku. Policista se ale hájí: „Je to váš problém, že neznáte zákon“

Jelikož se jejímu synovi chtělo moc čůrat, nechala jej vymočit v parku. Za to ale dostala od přísných policistů pokutu.

matka a syn i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snad každý rodič zažil situaci, kdy jeho dítě potřebovalo na toaletu, ale ta nebyla nikde nablízku. Jediným řešením tak bylo stáhnout potomkovi kalhoty a nechat jej vymočit se na nejbližším trávníku či u stromu. To samé také udělala matka, která ale za své rozhodnutí dostala pokutu, jelikož porušila zákon. Své rozhořčení neváhala zveřejnit na internetu, kde se jí zastalo mnoho lidí.

Chlapec se málem počůral

Michicko Sasaki se rozhodla podniknout krásnou jarní procházku se svým čtyřletým synkem Kobem po newyorském parku na Dolním Manhattanu. Svítilo slunce, a tak se dvojice pomalu procházela mezi vzrostlými stromy a nádhernou květenou. V jednu chvíli však chlapec matce naléhavě oznámil, že potřebuje čůrat. Žena jej tedy rychle odvedla k nejbližší veřejné toaletě, která ale byla zavřená. Žádná jiná poblíž nebyla, a tak žena přemýšlela, jak nejrychleji problém vyřešit. Kobe totiž dle webu DailyMail trpěl úzkostmi a poruchou smyslového zpracování.

Chlapec na matku stále více naléhal a ona se webu NYpost svěřila se slovy, která jí řekl: „Opravdu musím jít, jinak si počůrám kalhoty.“ Žena tedy odvedla chlapce za budovu toalet a stáhla mu kalhoty, aby se mohl vymočit na trávníku. V tu chvíli ale za nimi přispěchalo několik policistů a matku i jejího malého syna obvinili z porušení zákona. Přestože se jim žena snažila vysvětlit nastalý problém a fakt, že toalety byly zavřené, na místě jí udělili pokutu 50 dolarů, tedy v přepočtu více než 1 000 Kč.

Policisté byli až příliš přísní a neempatičtí

Zaražená žena částku uhradila a se synem odešla domů, kde začala nad celou situací přemýšlet. Velmi se rozzuřila a rozhodla se nepříjemný zážitek sdílet na internetu. Mnoho lidí jí vyjádřilo podporu a kritizovalo chování strážníků, které bylo podle ženy místy až agresivní a posměšné. Na její příspěvek poté reagovalo i vedení policie, které uvedlo, že se nejednalo o veřejné toalety, ty se nacházely nedaleko, ovšem na tuto skutečnost ženu na místě nikdo neupozornil.

i

Michicko Sasaki vyjádřila velké rozhořčení nad celou situací a poukázala na fakt, že je nejen v tomto parku velký nedostatek veřejných toalet, což je pro rodiče s malými dětmi obrovský problém. Ty totiž své potřeby ještě nedokáží zcela ovládat, i přesto, že matce strážník řekl, že čtyřletý Kobe je na to již dost starý. Pravděpodobně sám děti nemá. Policisté se v této situaci nezachovali vůbec empaticky, měli by si vzít příklad z kolegy, který svým chováním překvapil zastavenou řidičku, jak jsme již na DámskémDeníku popisovali.

Co si myslíte o chování policistů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články