Při silniční kontrole ženu zaskočilo nezvyklé jednání policisty. Vše přitom stačilo vyřešit pokutou

Pokud člověka při jízdě autem zastaví policie, většinou hodně znervózní, jelikož má obavu, zda bude vše v pořádku. Jedna řidička však zažila velmi neobvyklou silniční kontrolu.

Policie i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás již někdy zastavila policie kvůli běžné silniční kontrole, nejspíše jste byli v počátku zaskočeni, protože jste nic takového nečekali. Díky těmto nárazovým a nečekaným akcím se policistům velice často podaří přijít na nezodpovědné řidiče, kteří usednou za volant pod vlivem alkoholu nebo drog. Tato žena jela na pracovní pohovor a byla ve velkém stresu. Celé situaci příliš nepomohlo to, že ji cestou zastavil policista. A nejednalo se o běžnou silniční kontrolu.

Běžná silniční kontrola

Jakmile vás na silnici zastaví policie s tím, že se jedná o běžnou silniční kontrolu, můžete očekávat, že po vás budou chtít hned několik věcí. V každém případě budete muset ukázat platný řidičský průkaz, malý technický průkaz od vozu a doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem automobilu. Při kontrole se mohou strážníci podívat také na technický stav vozidla a přitom zkontrolovat, zda máte povinnou výbavu. U řidiče může být provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi nebo test na drogy.

Žena jela na pracovní pohovor

Žena jménem Chy-Niece Thacker měla namířeno na pracovní pohovor, ale při cestě ji zastavil policista. Řidička se vyděsila, co se stalo. Po chvilce si však uvědomila, že nejspíše půjde pouze o běžnou silniční kontrolu. Ihned tedy začala hledat dokumenty, aby stihla dojet včas na pracovní pohovor a nezdržovala se s policejní hlídkou příliš dlouho. Od policisty se však dozvěděla, že ji nezastavil kvůli běžné kontrole, ale kvůli něčemu jinému. V tu chvíli začala být žena ještě více ve stresu.

Netradiční kontrola policie

Strážník se vydal k zadní části vozidla a žena šla ihned za ním, jelikož jí chtěl něco ukázat. Strážník si totiž všiml, že na autě nefungují brzdová světla, a tím je ohrožena bezpečnost provozu. Ostatní řidiči by si nemuseli včas všimnout, že žena začala brzdit, a mohlo by dojít k velkému neštěstí. Majitelka vozu se dala do pláče, protože měla auto dlouhou dobu v servisu a za opravy kvůli brzdovému světlu dala téměř 100 000 Kč. Když o tom řekla policistovi, nečekala jeho reakci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krásná reakce policisty

Pravděpodobně nikdo by nečekal, že policista se bude tímto případem dále zaobírat. Obvyklou reakcí by byla pokuta a poučení řidičky, ale v tomto případě tomu bylo jinak. Policista se vydal směrem ke kufru a začal zkoumat, z jakého důvodu by mohla brzdová světla stále dělat problémy. Následně přešel do přední části a podíval se pod kapotu.

Všechny vady, které našel, se pokusil na místě opravit, a dokonce se mu podařilo zjistit, proč nejdou brzdová světla. S takto chápavým a hodným policistou se žena ještě nesetkala, a tak byla velice ráda, že nyní může pokračovat v cestě na pracovní pohovor. Díky policistovi žena ušetřila velké finance za opravy, protože nyní už jí na autě vše fungovalo tak, jak mělo.

Jak byste se odvděčili policistovi, kdyby se vám snažil takto pomoci?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články