Pokladní ze supermarketu pomocí triku s účtenkami ukradla desítky tisíc korun. Chtěla se tak dostat z dluhů

Soud před pár dny shledal vinnou pokladní z Manchesteru, která v loňském roce ukradla v supermarketu v přepočtu několik desítek tisíc korun.

pokladní i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Práce s penězi je často velmi náročná a nese s sebou velkou zodpovědnost. Také se jedná o zaměstnání, které nemůže vykonávat každý. Takový člověk musí být sám finančně gramotný a slušný. Často se totiž stává, že lidé, kteří mají přístup k penězům v jakémkoli množství, neodolají a pokusí se o krádež. Láká je vidina zbohatnutí a většinou nepřemýšlí nad tím, že se na odcizení či zpronevěru stejně časem přijde. Kvůli takovému selhání nyní stanula před soudem i mladá žena z Manchesteru.

Dluhy ji přinutily ke krádeži

Pětadvacetiletá Shannon Mansbridge z Lodge Street začala v březnu loňského roku pracovat jako pokladní v Lidlu. Měla dva velké dluhy, které vznikly kvůli její sestře. Ta si totiž vzala půjčky na Shannonino jméno. Jeden úvěr přesahoval částku 800 liber, což je v přepočtu něco málo přes 20 tisíc korun. Druhý byl ve výši 1 500 liber, tedy asi 40 tisíc korun. Proto se rozhodla vzít práci pokladní v supermarketu a pracovala 5 dní v týdnu, aby dluhy co nejdříve splatila. Zda již od začátku plánovala spáchání trestného činu, nebo se ke krádežím rozhodla později, není známo.

Shannon tedy zkusila trik s účtenkami, když jí to párkrát prošlo, v tomto podvodu pokračovala dál. Peníze kradla tak, že stornovala účtenky zákazníků, kteří jí v hotovosti platili přesnou sumu, jež byla na účtence. Peníze si poté nechávala pro sebe a účtenky vyhazovala. Celkem si takto nakradla částku ve výši 829,87 liber, v přepočtu tedy nějakých 22 000 korun. Kvůli těmto krádežím, které páchala v období od dubna do června loňského roku, nyní stanula před soudem v Manchesteru.

Soud ji shledal vinnou

Soud si vyslechl z úst žalobkyně Tess Kenyonové příběh a obvinění této mladé ženy. Obhájce Wajid Manzoor uvedl, že jeho klientka peníze kradla kvůli splacení dluhů, jež má Shannon vinou své sestry, nikoli své vlastní. Původně je chtěla splácet poctivě, proto tvrdě pracovala. Se splácením úvěru jí měla pomáhat i její matka, aby na to dívka nebyla sama. Manzoor také soudu řekl, že si je obžalovaná vědoma toho, že krádež nebyla tím správným řešením, jak dluhy splatit.

soudce a kladívko iZdroj fotografie: Pexels

Podle obhájce se Shannon k činu přiznala, což je rozhodně polehčující okolnost. Navíc svému nyní již bývalému zaměstnavateli řekla, že je ochotna peníze vrátit a za své chování se omluvila. Dívka byla nakonec shledána vinnou a dostala od soudu dvanáctiměsíční komunitní příkaz, který zahrnuje 40 hodin veřejně prospěšných prací, k tomu musí ukradenou částku v plné výši 829,87 britských liber (přes 20 tisíc korun) bývalému zaměstnavateli vrátit.

Jak se podle vás zachovala tato pokladní?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články