Věřil, že se pod jeho kuchyní ukrývá poklad, a tak vykopal 40metrovou jámu. Od lidí schytal výsměch

Seniora k hledání zlata inspirovalo proroctví, které mu měl svěřit tajemný duch. Kopání díry, jejíž hloubka odpovídá výšce třináctipatrového domu, se mu stalo osudným.

poklad i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Přijít k velkému bohatství, které by vyřešilo všechny finanční starosti, je lákavá představa. Jedenasedmdesátiletý důchodce byl hledáním zlatého pokladu ale natolik posedlý, že pod svým domem vykopal čtyřicet metrů hluboký tunel. Nejenže na vysněné zlato nenarazil a lidé se mu vysmívali, ale jeho usilovná dřina se mu nakonec stala osudnou. Do jámy v podlaze své kuchyně se zřítil a zemřel.

Pod podlahou kuchyně hledal poklad

Jakési proroctví o pokladu schovaném pod zemí motivovalo důchodce Joãa Pimenta da Silvu z městečka Ipatinga v brazilském svazovém státě Minas Gerais k tomu, aby ho začal hledat. V podlaze v kuchyni začal hloubit jámu. Postupně musel rozprodat téměř všechen majetek, aby si mohl koupit těžební techniku. Jak se prokousával stále hlouběji, prosté kopání už totiž nestačilo. Navíc si musel najmout i pomocníky.

Amatérský lovec pokladů náhodou objevil 1 500 let starý poklad. Ukázalo se, že se jedná o hromadu zlata

Senior byl přesvědčený, že poněkud bizarní informace o pokladu jsou pravdivé a pod svým domem ho nakonec najde. Hloubka svislého tunelu, který vykopal, odpovídá výšce třináctipatrové budovy. Nechápal jsem, proč to dělá. Jen jsem mu řekl, aby byl opatrný, protože to může být nebezpečné kvůli přítomnosti výbušných plynů v hloubce,“ řekl jeden ze sousedů deníku OGlobo.

Pád do obrovské hloubky nepřežil

Za rok vyhloubil odhodlaný důchodce jámu, která byla přes 40 metrů hluboká a v průměru měřila 90 centimetrů. Podle některých zdrojů měl údajně předchozí zkušenosti s kopáním studní. Do šachty se kopáči spouštěli s pomocí podomácku vyrobeného výtahu. V podstatě se jednalo o sedátko připevněné k lanům, které připomínalo dětskou houpačku. Před pár týdny ale došlo k děsivému incidentu.

Senior se snažil z jámy odstranit vodu a bahno. V nestřeženém okamžiku ale sklouzl ze sedátka výtahu a zřítil se do hluboké šachty. Dělníci zavolali záchranku, ale už mu nebylo pomoci. Při pádu důchodce utrpěl otevřené zlomeniny na obou nohách, zlomenou kyčel, tržné rány na těle, četné odřeniny a měl proraženou lebku, uvedl web CNN. Vyšetřovatele nehody zaujalo, jak je jáma stabilní a precizně provedená.

Co říkáte na podivný příběh o hledání pokladu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články