Ivona přišla na pohřeb své matky a zažila šok. O pár hodin později ji musela pohřbít znovu

Když zařizovala potřebné formality v pohřební službě, ani na chvilku ji nenapadlo, že by se smuteční obřad mohl zkomplikovat. Po děsivé zkušenosti žádá odškodné u soudu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zařizování pohřbu je nepříjemný proces. Člověk truchlí nad ztrátou blízkého člověka a musí vybrat parte, rakev, urnu, smuteční skladby a zařídit vše potřebné. Jde o velmi trýznivý zážitek, který může pohřební služba zmírnit, anebo také pěkně zkomplikovat. Přesvědčila se o tom i Ivona z polského Štětína. Když organizovala pohřeb své matky, prožila noční můru. Případ se dokonce dostal až před soud, ale trauma v ženě zůstává.

Pohřební průvod zastavil na jiném místě

Když Ivoně zemřela maminka v třiašedesáti letech na rakovinu, byla zdrcená. Přesto se musela pustit do organizování posledního rozloučení. Rozhodla se, že matku pohřbí na jednom ze štětínských hřbitovů poblíž místa, kde spočinuli její rodiče. Vydala se do pohřebního ústavu, aby vyřídila všechny potřebné záležitosti. Pracovníkům sdělila, kde se nachází hrob, v němž matku chce pohřbít, s tím, že správa hřbitovů jim předá kartičku s přesnými údaji a číslem místa.

Žena měla pocit, že je vše jasně domluvené. Jenže se mýlila, což zjistila až v den pohřbu. Když totiž smuteční průvod dorazil k hrobu, v němž zesnulá matka Ivony měla spočinout, byli jinde. „Začala jsem se rozhlížet, ale byli jsme na špatném místě. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, komu to mám nahlásit. Nesli rakev s mojí maminkou jinam,“ popsala nepříjemnou situaci, která se během pohřbu odehrála, šokovaná Ivona serveru Lelum.

Kvůli nepříjemnostem se obrátila na soud

Nechtěla žádný skandál. Přála si, aby matka byla pohřbená důstojně. Rozhodla se tedy, že obřad bude plynout, jako kdyby se nic nestalo. Rakev ale nenechala spustit do země. „Kdyby k tomu došlo, musela bych požádat o exhumaci ostatků, abych mohla změnit matčino pohřební místo,“ vysvětluje Ivona. Když obřad skončil, vydala se rodina k místu, které žena vybrala. Nic tam nebylo připravené. Trvala však na tom, že tam maminku chce pohřbít.

Smutná žena na hřbitově iZdroj fotografie: Freepik
Komplikace s pohřbem učinily celou situaci ještě těžší

Rodina čekala tři a půl hodiny, než správné místo pohřební služba připravila. Nakonec se ale se svojí maminkou mohla klidně rozloučit. Pohřbila ji podruhé během jediného dne. Náklady, které za nepovedený pohřeb zaplatila, v přepočtu činily téměř 70 tisíc korun. „Doufala jsem, že kvůli komplikacím mi pohřební ústav část částky vrátí jako odškodné, ale nestalo se tak,“ dodala Ivona. Obrátila se proto na soud. Majitelka pohřebního ústavu uvedla, že za chybu může správa hřbitovů a že byla poškozena i její společnost.

Co říkáte tomu, že žena musela matku pohřbít nadvakrát?

Zdroj: Lelum
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články