Chlapci našli peněženku s velkým finančním obnosem. Zachovali se čestně

Tři polští teenageři našli na zemi ležet peněženku plnou peněz. Neváhali ani chvíli a odnesli ji na policejní stanici. Za svou poctivost byli oceněni.

peněženka s penězi i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní uspěchané době se lidem stále častěji stává, že někde nechají či ztratí své osobní věci. Zapomenuté tašky a jiná zavazadla v dopravním prostředku nalézají řidiči a pověření pracovníci téměř denně. Bohužel ne každý nálezce ztracených peněz či jakýchkoli jiných věcí je poctivý. Přestože se ve chvíli, kdy si nalezené peníze či předmět člověk ponechá, jedná o trestný čin, stále si mnoho lidí tyto věci nechá a neodevzdá je na policii. Naštěstí se alespoň tato parta mladíků zachovala čestně.

Neváhali a peněženku odnesli na policii

Když se Aleksander, Patryk a Fabian procházeli jako každé jiné odpoledne venku, netušili, že objeví něco nečekaného. Konečně bylo po dešti, a tak se domluvili, že se potkají na obvyklém místě v parku a půjdou potom společně někam pokecat. Jakmile se sešli, vyrazili směrem do města, aby si koupili nějaké jídlo a povyprávěli si novinky a společně mohli sledovat sociální sítě.

V jednom okamžiku si však všimli nějakého předmětu na zemi. Přišli blíže a uviděli, že v louži leží černá peněženka. Rozhlédli se okolo, ale v blízkosti se nikdo nenacházel. A tak tito čtrnáctiletí teenageři nahlédli dovnitř a objevili v ní opravdu značnou sumu peněz. To bylo ale vše, v peněžence nebyly žádné doklady ani kontakt na skutečného vlastníka. Neváhali ani chvíli a nález odnesli na policejní služebnu, aby strážníci našli majitele, který musel šílet, pokud už zjistil, že mu peněženka chybí.

Ocenění policejního velitele si zasloužili

Chlapci se zachovali opravdu čestně, a právě proto je spolu s jejich rodiči pozval okresní policejní velitel v Pisz na stanici, aby jim osobně poděkoval za vzorné chování a přístup hodný pochvaly a nejvyššího uznání. Dodal také, že jsou tito mladíci nepochybně vzorem nejen pro své vrstevníky, ale i pro všechny dospělé.

poctiví nálezci iZdroj fotografie: Policie PL

Velitel Marcin Kubas pogratuloval rodičům, že ze svých synů vychovali takto poctivé lidi. „Postoj těchto mladých obyvatel Pisz je nepochybně příkladem, který by měli následovat všichni ostatní,“ nechal se slyšet policejní inspektor. Zda byl skutečný majitel peněženky nalezen, nikdo zatím neuvedl.

Jak byste se v jejich situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články