Piloti dostali od jisté dámy balíček sušenek. Při jezení si všimli přiloženého dopisu, po kterém se rozsypali

Spousta chlapců chtěla být astronauty, závodníky nebo piloty letadel. Poslední zmíněná je přitom práce jako každá jiná a často není moc o co stát.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Příběh pilota, který převážel na Štědrý den spoustu pasažérů a byl odloučen od rodiny, dokáže až vlít slzy do očí. Vše přitom začalo na runwayi jako běžná rutina, kdy se kapitán a jeho zástupce připravovali na vzlet. Najednou si však muži všimnuli nečekaného hosta, jehož očko sledovalo jejich práci zpoza pootevřených dveří do kabiny.

Směl mačkat čudlíky

Kopilot jej nejdříve hodlal odehnat, pak si však vzpomněl na své dětství, kdy snil o tom, že se někdy podívá do kokpitu. A tak nakonec chlapce vyzval, aby šel za ním dovnitř a podíval se na jeho práci. Když se vrátil kapitán letadla z toalety, vůbec nic nenamítal, ba naopak dovolil mladíkovi, aby mu pomohl nastartovat motory a zmáčknout několik tlačítek.

iZdroj fotografie: Unsplash

V chlapcových očích bylo vidět nadšení a radost, kterou spatříte jen málokdy. Chvíli před samotným startem se mladík vrátil zpátky na své místo, usedl na sedačku, zapnul si pás a zbytek cesty jej piloti neviděli. O to větší překvapení bylo, když na ně druhý den volali zaměstnanci letiště, že pro ně mají krabici sušenek od jedné milé maminky z letadla.

Poslední splněné přání

Pro muže byl tento dárek vítanou změnou při výkonu práce, obzvláště pak den po Vánocích. Pilot se svým zástupcem otevřeli krabici a pustili se do sušenek, když si v tom najednou všimnuli přiloženého dopisu. Jeden z mužů tedy rozbalil papír a pustil se do čtení. Najednou však zmlknul a nechtělo se mu číst dál, když zjistil, že byl chlapec nemocný.

iZdroj fotografie: Unsplash

Matka se v dopise zmiňovala o tom, že její kluk má rakovinu a nyní pravidelně jezdí na chemoterapie. Jelikož mu lékaři diagnostikovali nemoc příliš pozdě, je šance na uzdravení téměř nereálná a chlapci tak zbývá posledních několik měsíců života. Chtěla mu tak splnit sen a nechat ho, aby se proletěl letadlem. Nikdy by však nečekala, že jej k sobě pustí pilot do kabiny, za což je jim neskonale vděčná.

Zdroj: Daily mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články