Petra Janů: Kvůli své první lásce skončila v blázinci, manžela zprvu nenáviděla

Milostný život Petry Janů byl sice dlouhá léta uspořádaný, ale před svatbou s Michalem Zelenkou bylo vše jinak. Kvůli první lásce se dokonce pokusila o sebevraždu.

Petra Janů s kyticí i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Rockerka Petra Janů, legenda české hudební scény, brzy oslaví 71. narozeniny. Nyní pro deník Aha zavzpomínala a podělila se o informace o svém manželství, ale také o milostném životě ještě před chomoutem. Její osudovou láskou a jediným manželem byl Michal Zelenka, ještě dříve ale skončila kvůli první lásce na psychiatrii.

Přestěhovala se kvůli snu

Petra Janů odmala milovala hudbu a jejím největším snem bylo stát se zpěvačkou. Kvůli tomu se také ze Sekerových Louček, odkud pocházela, přestěhovala do Prahy. Stalo se to tři roky po nezdařeném pokusu o sebevraždu, kterou chtěla spáchat kvůli nešťastné lásce. Předávkovala se léky a skončila v rukou lékařů v psychiatrické léčebně. Od té doby byla rozhodnuta, že k mužům zaujme rezervovanější postoj.

Urážel ji za její vzhled

Michal Zelenka, který se později stal jejím jediným manželem, pracoval v Praze jako manažer pro Karla Černocha. Za zpěvačku si vybral právě Janů. „Řekli mu, že jsem levná, nikdo mě nezná, že sice vypadám příšerně, ale slušně zpívám,“ svěřila se zpěvačka deníku Aha. „Oznámil mi, že nic neumím, že se blbě oblékám a že budu chodit každou středu na hodiny společenského chování,“ prozradila později v pořadu Face to face. Jejich společné začátky tedy zdaleka nebyly idylické.

Nesnášela ho

Takové chování se Petře Janů samozřejmě nelíbilo, dokonce sama řekla, že ho nenáviděla. „Chodila jsem za ním, on byl na mě hnusný a říkal, že všechno dělám blbě. A že jestli chci něco dokázat, tak to musím udělat tak, jak mi řekne. A já ho nenáviděla a nenáviděla!“ popsala deníku Aha. Přiznala ale, že poslouchat jeho rady se jí nakonec mnohokrát vyplatilo.

Petra Janů na pohovce iZdroj fotografie: Nextfoto

Byla z toho láska

Těžko říct, kdy přesně mezi párem přeskočila první jiskra, ale dvojice spolu nakonec strávila dlouhých 35 let. Michal Zelenka bohužel v roce 2011 podlehl těžké nemoci a zpěvačka se z jeho smrti vzpamatovává dodnes. Prý není den, kdy by si na svou osudovou lásku nevzpomněla. A to i navzdory tomu, jak ošklivě se k ní producent zpočátku choval.

Jaké písničky Petry Janů máte rádi?

Zdroj: AhaOnline
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články