Pestrý život Vaša Patejdla (†68): Roky udržoval 2 vztahy najednou. Milenku si nakonec vzal ve Vatikánu

Autor megahitů světové úrovně byl dvakrát ženatý. S první ženou se rozvedl po 40 letech společného života. Zamiloval se totiž do o dost mladší milenky, kterou si nakonec vzal.

Zpěvák a klávesista Vašo Patejdl i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Kultovní kapela Elán, jež před několika lety skončila, plánovala na příští rok svůj comeback. Důvodem jednorázového návratu na pódia měly být oslavy sedmdesátin frontmana Joža Ráže (68) a hudebníka Vašo Patejdla (†68), kteří před pětapadesáti lety skupinu zakládali. Jenže fenomenální klávesista a zpěvák se velkolepé show už nedočkal. Do poslední chvíle statečně čelil rakovině jater a plánoval další projekty. Svůj boj ale 19. srpna 2023 prohrál.

Pochopil, že to takto dál nejde

Smrt Patejdla, který je podepsaný pod megahity Elánu i zpěváka Richarda Müllera a zkomponoval také třeba hudbu k filmu Fontána pro Zuzanu či k pohádce Sedmero krkavců, zdrtila jeho rodinu i přátele a kolegy. Zejména pro vdovu po hudebníkovi Miluši a patnáctiletého syna Benjamina to byla obrovská rána, která se hned tak nezacelí. Z prvního manželství měl hudebník ještě dva starší syny Václava a Roberta. S jejich matkou Alenou prožil Patejdl čtyřicet společných let.

Pak se ale zamiloval právě do Miluše. Nic na tom nezměnil fakt, že byla o sedmnáct let mladší než on. Nějaký čas dokonce udržoval oba vztahy najednou. Bylo ale otázkou času, kdy se bude muset pro jednu z žen rozhodnout. „Pravda je, že jsme náš vztah udržovali déle, navíc jsme měli malého syna. Žil jsem v paralelním vztahu a po nějaké době pochopil, že takhle to dál nejde. Jinak bych se z toho zbláznil,“ cituje nedávné vyjádření Patejdla Blesk.

Druhou ženu si vzal ve Vatikánu

Hudebník, který se narodil v Karlových Varech, ale od dětství žil na Slovensku, se nakonec s manželkou rozvedl a přestěhoval se do Prahy. „V životě někdy nastane situace, kdy se musíte zásadně rozhodnout, jak dál. V roce 2015 jsem se podruhé oženil a s manželkou jsme řešili, kde se usadíme. Nakonec jsme se rozhodli pro Prahu. Hlavní roli hrálo to, že jsem tu v poslední době měl a pořád mám víc pracovních příležitostí než v Bratislavě,“ řekl před časem hudebník v rozhovoru pro CNN Prima News.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ELÁN rock (@elanrock)

Přestože se Patejdl ženil už podruhé, obřad nebyl jen pouhou nudnou formalitou. Šlo o stylovou svatbu a pár svůj svazek dokonce zpečetil přímo ve Vatikánu. „Vzhledem k tomu, že s Milkou žijeme už delší dobu a všechno nám klape, rozhodli jsme se náš vztah zlegalizovat. Oba jsme pokřtěni, tak jsme se rozhodli, že uděláme církevní sňatek. A když církevní, tak kde jinde než právě ve Vatikánu!“ řekl tehdy Blesku. Pár spolu zůstal až do hudebníkovy smrti.

Co říkáte na privátní život hudebníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články