Čtyřnohý hasič přispěchal týmu na pomoc při právě probíhajícím zásahu. Zvířecí obětavost opravdu nezná mezí

Psi jsou našimi věrnými pomocníky, což potvrdil nesobecký čin jednoho z nich. Když byl s majitelem na procházce, uviděl šanci, jak pomoci, a vrhl se po ní.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Asi každý zná rčení, že pes je nejlepším přítelem člověka. Psi jsou tohoto označení jistě hodni, jelikož jsou nám věrnými pomocníky už celé věky. V dnešní době nám pomáhají na letištích u ochranky, jsou očima nevidomých, stráží stáda farmářů a mnoho dalšího. Při zásahu hasičů, kteří denně nasazují život pro záchranu, se jenom potvrdilo, jak užiteční nám jsou, když jim na pomoc s lanem jeden pes přiběhl.

Zásah hasičů nabral nečekané obrátky

Když hasičům na stanici přišla zpráva o rychle se naklánějícím stromu, který ohrožuje dům, nevěděli, co je bude čekat. Po příjezdu se dali do práce a strom se rozhodli za pomoci lana a vlastní síly odklonit tak, aby spadl mimo dům, a ten tak nebyl poškozen. Hasiči obvázali lano okolo stromu a začali tahat. To, co vypadalo jako opravdová dřina, však neodradilo pejska, který šel se svým majitelem na procházku. Ten se bez váhání vrhl na pomoc hasičům tím, že začal tahat spolu s nimi za konec lana.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na videu níže je dokonce vidět, že má pejsek ještě vodítko. Můžeme tak jenom doufat, že majitele při svém nadšeném přiběhnutí na pomoc moc neprohnal. Když si zvýšíte hlasitost videa, lze si také povšimnout, jakou radost jim odhodlání pejska udělalo, a u srdce opravdu zahřeje i jejich vřelý smích. Je jisté, že jakmile dorazili ten den po práci domů, podělili se se svým zážitkem rodině. Pravděpodobně na ochotu pomoci od odvážného pejska vzpomínají dodnes.

Cvičení psi v řadách hasičů zachraňují životy

V dnešní době již existují programy, ve kterých jsou psi cvičeni profesionálními hasiči tak, aby mohli pomáhat. Psi jsou připravováni na to, aby vycítili hořlavé kapaliny. Jsou také nepostradatelní díky tomu, že dokážou v sutinách najít zavalené lidi, kterým tím často zachrání životy. Majitel pejska, jenž byl ochotný pomoci hasičům, by tak mohl zvážit, jestli svého malého hrdinu nezapíše do podobného programu.

Jaký máte na psí společníky názor vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Šárka Šumná

Zobrazit další články