Agresivní pes srazil 8letou dívku na zem a pak s ní házel jako s hadrovou panenkou. Přežila jen díky pohotovému zásahu dědečka

Osmiletou dívenku napadl v Anglii velký pes. Díky včasnému zásahu jejího dědečka a trenéra tento hrozný atak přežila.

                   

Jak se říká, pes je nejlepším přítelem člověka. Ve většině případů tomu tak opravdu je, ale bohužel nastávají i situace, kdy se tato čtyřnohá zvířata vymknout kontrole, a dojde tak ke katastrofě – a mnohdy i s fatálními následky. Přestože se může zdát, že je takový mazlíček mírumilovný a naprosto klidný, může zničehonic zaútočit, i když by to do něj majitelé nikdy neřekli. Často je k tomu třeba nějaký spouštěč i pocit ohrožení. Tak tomu zřejmě bylo i v případě napadené osmileté holčičky.

Pes s ní házel jako s hadrovou panenkou

Byla neděle ráno, a tak když se malá Annabell vzbudila, těšila se na to, jak tento den stráví se svým třiašedesátiletým dědečkem Stevenem a jeho psem, ostatně jako každou neděli. Společně totiž pravidelně vyráželi na cvičák, kde se účastnili společného výcviku psů. To vše se odehrávalo v anglické osadě Horseheath, přibližně 20 km od města Cambridge. Ani jeden z nich netušil, jak hororový a hrozný den to bude.

Vše šlo podle plánu, když najednou na osmiletou Annabell zaútočil velký pes, pravděpodobně anatolský pastevecký ovčák. Zvíře ji srazilo k zemi a pak s ní házelo jako s hadrovou panenkou. „Byli jsme poučeni, že psi musí být neustále na vodítku a pod přísný dohledem. Než agresor na Annabell zaútočil, vyhnul se mému psovi, mně, dalšímu psovi a jeho majiteli a zamířil přímo k mé vnučce. Trvalo to jen vteřinu nebo dvě, ale třásl s ní a tahal ji po zemi,“ popisuje hrůzný zážitek dědeček napadené dívenky.

Naštěstí ji zachránili její dědeček a trenér kurzu

On a trenér, který vedl kurzy, se bez váhání vrhli do akce a naštěstí se jim podařilo psa přimět, aby Annabell pustil. Osmiletá oběť byla okamžitě převezena do nemocnice, kde podstoupila pětihodinovou operaci zlomených kostí a tržných ran, které jí zvíře způsobilo. Nyní se zotavuje doma, ale je více než možné, že bude potřebovat další operaci. Rodina malé dívky zuří, že k tomuto incidentu vůbec došlo. „Kdyby ji pes popadl za obličej, nebo nedej bože za břicho, mohlo vše skončit úplně jinak. Zde jasně došlo k selhání majitele,“ vyjádřila se maminka oběti.

Je zajímavé, že nikdo zatím neuvedl žádné podrobnosti o majiteli psa, který dítě napadl. Policie celou věc vyšetřuje, ovšem za zmínku stojí, že anatolský pastevecký pes je obrovské zvíře se silnými tlapami a mohutným tělem a může vážit až 70 kg. Je to výborný hlídací pes, velmi samostatný, sebevědomý a rozhoduje se sám. Bohužel je tuto rasu velmi obtížné trénovat. Ale útočí jen tehdy, když cítí skutečnou hrozbu. To tedy muselo být i v případě Annabell, ale zatím není známo proč.

Proč podle vás pes na dívku zaútočil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články