Pejsek se zatoulal majiteli v Praze. Běžel k řece honit nutrie. Hasiči nakonec k jeho osvobození museli použít speciální kamery

Pejsek honící nutrie uvázl v jejich noře. Hasiči se jej za pomoci speciálních kamer snažili najít a vysvobodit.

i Zdroj fotografie: Matěj Baťha/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Práce hasičů je mnohdy velmi zajímavá a rozhodně pestrá. Každý den zažívají členové záchranného sboru různé situace, které musí vyřešit v co nejkratším čase, aby tak zachránili životy nejen lidí, ale často také zvířat. Takový případ nyní řešili pražští hasiči. Museli vysvobodit psa, který se svému majiteli zaběhl. Zaujaly ho totiž nutrie, za nimiž se vydal do jejich nory.

Pejska hledali pomocí speciálních kamer

Když majitel psa zjistil, že se mu zvíře někam ztratilo, snažil se jej najít. Zahlédl ho na poslední chvíli, když jeho tělo zmizelo v noře patřící nutriím. Zvědavý pejsek se za těmito vodními krysami vydal tak rychle, že si toho jeho pán téměř nevšiml. Ten, když zjistil, že se mu samotnému mazlíčka nepodaří vysvobodit, okamžitě zavolal pražské hasiče. Celá situace se odehrála na ostrově Štvanice.

Jak uvádí také web iDnes, členové hasičského sboru museli použít štěrbinové kamery, pomocí kterých zjistili, v jaké části nory se pes nachází. Tyto speciální přístroje se používají primárně v těžko přístupných a viditelných místech. Skládají se ze zobrazovacího zařízení a minikamery, která je umístěna na pohyblivém kabelu. Tato speciální věcička se může bez problému dostat do těžko přístupných prostor a následně zprostředkovat záchranářům obraz uvnitř a okamžitou situaci.

Vystrašeného psa poté předali majiteli

Hasičům trvalo několik desítek minut, než na obrazovce štěrbinové kamery uviděli ztraceného psa. Toho se jim poté naštěstí podařilo přilákat zpět do bezpečí. Ihned poté zvíře předali šťastnému majiteli, který byl po celou dobu strachy bez sebe. Video z celého zásahu bylo zveřejněno na facebookovém profilu HZS Praha. Pod příspěvkem jsou již stovky komentářů, ve kterých internetoví uživatelé děkují hasičům za jejich skvěle odvedenou práci.

Na ostrově Štvanice hasiči ze dvou stanic hledali psa, který svému majiteli zaběhl do nory za nutrií. Případ se stal v pátek 12. ledna odpoledne. Hasiči použili štěrbinové kamery, abychom zjistili, v které části se pes nachází. Po několika desítkách minut pátrání se podařilo psa přilákat zpět na břeh. Zvíře jsme předali majiteli.

Zveřejnil(a) HZS Praha dne Pátek 12. ledna 2024

Tito záchranáři si rozhodně zaslouží velkou poklonu a obdiv za to, co každý den dělají. Často musí při záchraně ostatních nasazovat vlastní život, za což jim patří velké poděkování. A samozřejmě i za pomoc, již poskytují nebohým zvířatům, která se ocitla v život ohrožující situaci. Výraz majitelů, jimž předávají zachráněného mazlíčka, jistě stojí za to. Někdy je celá situace velmi dojemná, jako v případě kocoura uvázlého v kanalizaci. O jeho osudu jsme se na Dámském Deníku již dříve zmiňovali.

Co říkáte na tento skvělý zásah hasičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články