Pes se vyprazdňoval na zahradě svého pána, ale přesto sousedé zuřili. Problém dohnali až k soudu

Pes vykonával svou potřebu na zahradě. Sousedům to tak vadilo, že nakonec celý spor skončil u anglického soudu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Psí exkrementy jsou trvalým problémem po celém světě. Mnoho majitelů po svých čtyřnohých mazlíčcích neuklízí a výkaly nesbírá. Takový neposbíraný „poklad“ v městském parku, na hřišti nebo na veřejném trávníku dokáže potrápit nejednoho člověka. Maminky malých dětí se v dnešní době bojí vůbec své ratolesti pouštět do trávy, protože se téměř pokaždé vrátí s páchnoucí špínou na botách. Proto za neuklízení po psech hrozí jejich majitelům tučné pokuty. A jak se ukázalo, v Anglii potkal trest i muže, jehož mazlíček se vyprazdňoval na vlastní zahradě.

Úředníci přijeli problém osobně zkontrolovat

Vše se odehrálo ve městě Durham v severovýchodní Anglii. Jeden z obyvatel tohoto poklidného městečka vlastní psa, který pravidelně kálel na zahradě u pánova domu. Na tom by ještě nebylo nic tak hrozného, avšak problém nastal tehdy, když po svém mazlíčkovi majitel exkrementy neuklízel. Z hromádek se totiž linul obrovský smrad, což začalo rušit mužovy sousedy. Prosili tedy pána, aby po svém psovi výkaly uklidil, ten je však ignoroval. A tak si šli lidé stěžovat úředníkům hrabství Durham.

Tam popsali svůj problém a barvitě líčili, jak šílený a nesnesitelný zápach musejí čichat. Úředníci si udání vyslechli a okamžitě vyrazili do akce. Přijeli na místo činu, aby se přesvědčili o tom, co jim lidé řekli. Jakmile vylezli z auta, zápach ihned ucítili. Proto nařídili majiteli, aby psí exkrementy co nejdříve uklidil. O týden později přijeli zahradu zkontrolovat, avšak čekalo na ně nemilé překvapení. Výkaly stále ležely tam, kde předtím, navíc k nim přibyly další.

Majitel musí zaplatit tučnou pokutu

Úředníci byli nuceni majiteli psa zaslat několik upomínek, na něž však nereagoval. Kvůli jeho naprosté ignoraci se případ dostal až k soudu, jenž se jím začal okamžitě zabývat. Po vyslechnutí všech svědků a zainteresovaných osob a prozkoumání nashromážděných důkazů vynesl soudce jasný rozsudek. Majitel psa byl vinen, a tudíž i potrestán. Nejen, že musel uklidit veškeré exkrementy svého mazlíčka, ale také jej celý incident vyšel draho. Musí totiž zaplatit pokutu ve výši 754 liber, což je v přepočtu přes 20 tisíc korun.

pes se vyprazdňuje iZdroj fotografie: Pixabay

Jak se ukázalo, úředníci v Durhamu poslední dobou dostávají stále více stížností na majitele psů, kteří po svých mazlíčcích neuklízí. Loni jich bylo téměř 4 000. Kdyby zaměstnanci úřadu tyto problémy neřešili, z jejich městečka by bylo jen velké semeniště exkrementů, což samozřejmě nikdo z nich nechce. Mnohem přísněji by k takovýmto bezohledným psím pánům měli přistupovat i policisté v České republice, jelikož v některých městech je tento problém opravdu veliký.

Jak byste danou situaci řešili vy?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články