Pes se zlomeným srdcem 4 dny čekal na mostě. Z něj totiž skočil jeho majitel a vzal si život

Fotografie psa, který čeká na svého zesnulého majitele, dojímá celý svět. Úřady se mu snaží najít domov, který si se svou povahou právoplatně zaslouží.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Srdcervoucí fotografie zobrazuje psa v čínském městě Wuchanu, které se nachází v provincii Chupeji. Zvíře na fotografii čeká na chodníku u mostu přes řeku Jang-c‘-ťiang čtyři dny poté, co jeho majitel pravděpodobně spáchal sebevraždu. Tyto domněnky o osudu psova páníčka zatím nikdo nepotvrdil. Také si však nikdo nedokáže vysvětlit, proč by pes tak dlouho čekal na jednom místě.

Pravděpodobně skočil do vody

Věrný psík byl vyfotografován právě ve chvíli svého několikadenního čekání. Předpokládá se, že zvíře následovalo svého majitele na místo konkrétně třicátého května v podvečer. Muž bohužel s největší pravděpodobností skočil do řeky. Obyvatel čínského města, známý pouze pod příjmením Xu, našel oddaného psa sedět u zábradlí po čtyřech dnech, informují lokální noviny.

Muž zveřejnil dojemné snímky na sociálních sítích s vysvětlením, že doufal, že si zvíře osvojí, ale nakonec mu uteklo. Du Fan, ředitel Wuhanské asociace na ochranu malých zvířat, později zjistil, že majitel zřejmě opravdu spáchal sebevraždu. Tuto zprávu se dozvěděl, když požádal úředníky, aby vyšetřili, co se stalo. V rozhovoru pro média poté celou situaci vyjasnil.

Nový milující domov

„Požádali jsme policisty pracující v lodní správě, aby prověřili, co se přesně stalo. V době činu byla opravdu hustá tma, na záběrech z bezpečnostních kamer toho nebylo moc vidět. Domníváme se, že majitel psa opravdu skočil přes zábradlí. Stále doufáme, že pro psa najdeme nového majitele. Myslíme si, že je příliš kruté, aby se tak hodný a loajální pes toulal sám po ulicích.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Charitativní organizace na ochranu zvířat by nyní ráda našla zvířeti nový milující domov. Obrací se na obyvatele s prosbou o pomoc při jeho vypátrání. Psova oddanost majiteli dohnala některé uživatele sociálních sítí k slzám. „Panebože, tohle mě rozplakalo. Prosím, važte si svého života a pamatujte, že je tu spousta těch, kteří vás mají rádi,“ napsal jeden z nich.

Co si myslíte o pejskově povaze?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce