Rodinný pejsek spadnul do studny a hlasitě naříkal. Na pomoc museli přijet hasiči a vytáhnout promrzlého chlupáče. Záchranný sbor vše natočil na video

Do desetimetrové hloubky se k vyděšenému chlupáčovi spustil velitel zásahu hasičů. Nechtěl čekat na příjezd lezecké jednotky, protože rozhodovala každá minuta.

i Zdroj fotografie: Shagil Kannur/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
                   

Děsivé chvíle zažil malý špic, který nešťastnou náhodou spadnul v jihočeské vesnici Cep do deset metrů hluboké studny na pozemku svých páníčků. Nebýt pohotového zásahu hasičů, nemuselo to s uvíznutým psem dopadnout dobře. Zachráncům komplikovalo práce prasklé potrubí, z něhož vytékala voda. Zoufalému naříkajícímu chlupáčovi se vydal na pomoc přímo velitel zásahu.

Záchranu komplikovalo porouchané potrubí

K psovi se hasič musel spustit do desetimetrové hloubky na laně, což záchranný sbor natočil na video. Vzhledem k tomu, že čas běžel, rozhodl se nečekat na speciální jednotku. „Než by přijela lezecká skupina, trvalo by to delší dobu. Pejsek už byl ve studni minimálně patnáct minut,“ citují Novinky mluvčího jihočeských hasičů Vratislava Malého.

Záchrannou akci komplikovala voda, která proudem vytékala na vyděšeného špice z porouchaného potrubí. Podle hasičů ji nebylo možné zastavit. To zachránce utvrdilo v tom, že jsou v časové tísni a je třeba jednat co nejrychleji. „Jakmile se velitel k pejskovi dostal, přendal ho do vaku, který pak kolegové vytáhli nahoru,“ dodal mluvčí.

Vyděšeného a podchlazeného psa si odnesli domů

Zásah třeboňských hasičů trval asi půl hodiny. Naštěstí se jim podařilo psa vytáhnout ze studny včas. Neutrpěl žádná vážnější zranění. Byl pravděpodobně jen podchlazený. Majitelé si svého otřeseného domácího mazlíčka, který byl uvízlý v desetimetrové hloubce přes 30 minut, odnesli domů do tepla. Špicové jsou celkem choulostivé plemeno. Na DámskémDeníku jsme psali o jednom, který seskočil z pohovky a ochrnul.

Výcvik hasičů počítá i s podobnými situacemi, ke kterým dochází poměrně často. Zkouší si záchranu obětí na trenažéru, který právě studnu nebo hluboký výkop simuluje. „Trenažér slouží k výcviku hasičů pro záchranu osob zavalených nebo zasypaných ve výkopu, uvízlých ve studni nebo v podzemních prostorech. Je využíván i pro nácvik záchrany velkých zvířat,“ informují hasiči na svém webu.

Co říkáte na rychlý zásah hasičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články