Aristokratka a její přítel cestovali se svým dítětem, které bylo pravděpodobně mrtvé již několik týdnů

Británií otřásl nepochopitelný případ jednoho páru, po kterém pátrala policie. Po jejich zadržení se ukázalo, že cestovali s mrtvým miminkem.

Matka s dítětem i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pětatřicetiletá britská aristokratka Constance Marten a její partner Mark Gordon, který strávil 20 let ve vězení za únos a znásilnění, byli po dvou měsících pátrání dopadeni. O dva dny později byla také nalezena mrtvola jejich maličkého dítěte narozeného začátkem ledna. Již v začátcích vyšetřování policisté odhalují děsivé skutečnosti, které tento pár spáchal a zažil.

Kdo jsou vlastně Constance Marten a Mark Gordon?

Constance se narodila v roce 1987 a oba její rodiče mají blízko ke královské rodině. Matka jejího otce byla kmotřenka královny matky. Marten vystudovala arabštinu a brzy začala pracovat jako fotoreportérka na volné noze. O několik let později se rozhodla studovat herectví. V roce 2016 však náhle odešla ze školy, a jak říkají její přátelé, hodně se změnila a odstřihla se od společnosti. Přerušila také kontakt se svou rodinou a zapletla se s o 13 let starším Markem Gordonem. Společně si údajně pronajali byt, z něhož se často ozývaly hádky a nakonec z něj byli vystěhováni.

Mark Gordon má naopak hroznou minulost. Když mu bylo 15, byl shledán vinným z únosu a znásilnění sousedky. Tehdy byl ozbrojený kuchyňským nožem a nůžkami na živý plot. Poté, co oběť odešla ze své ložnice, aby prozkoumala štěkot psů, narazila na útočníka číhajícího hned za dveřmi svého pokoje. Nebohá žena byla přibližně čtyři a půl hodiny zadržována tímto ozbrojeným vetřelcem. Následkem toho byl Gordon odsouzen k 20 letům vězení, jež opustil v roce 2010.

S mrtvým dítětem cestovali po Británii

Dle policejního vyšetřování tato aristokratka se silnými vazbami na britskou královskou rodinu porodila v prvních lednových dnech miminko v autě. To se stalo několik dní předtím, než ona a její partner Mark, byli nahlášeni jako pohřešovaní. Než zmizeli, vybrala Constance 15 000 liber v hotovosti, což je asi 400 000 korun. Pár si koupil mobilní telefony s více SIM kartami a poté zapálil své auto. Následně jako by se po nich slehla zem. Začalo tedy masivní pátrání po všech třech.

Dle policejní teorie od té doby pár i dítě spali venku nebo ve stanu. Naposledy byli viděni 8. ledna a jejich dítě bylo ještě naživu. Constance a Mark byli nakonec chyceni po 54 dnech, dítě s nimi ale nebylo a oni odmítli prozradit, kde ho nechali. Pátrání po dítěti poté trvalo 48 hodin a účastnili se jej policisté s pátracími psy a také byly použity drony a kamery s termovizí. Miminko bylo nakonec nalezeno mrtvé u silnice vedoucí k rodinným domům. Příčinu jeho úmrtí ukáže až pitva.

místo činu, policejní vyšetřování iZdroj fotografie: Pexels

Již nyní ale vyšetřovatelé sdíleli první informace o smrti ani ne dvouměsíčního novorozence. Dle nich existuje mnoho indicií, které napovídají, že dítě bylo mrtvé několik týdnů. To by tedy znamenalo, že se během této doby Constance s Markem pohybovali po Velké Británii s mrtvolkou svého potomka. Malé tělíčko bylo navíc v takovém stadiu rozkladu, že se zatím nepodařilo určit pohlaví. Marten a její osmačtyřicetiletý partner byli okamžitě obviněni z hrubé nedbalosti a neúmyslného zabití. Co vyšetřování ukáže dál, je zatím ve hvězdách.

Co říkáte na to, že cestovali s mrtvým dítětem?

Zdroj: BBC
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat