Dav se neudržitelně smál padajícímu bruslaři. Pouze do doby, než vstal a všem vytřel zrak. Takovou show nikdo nečekal

O tom, že se lidé se dokáží chovat nevhodně, se přesvědčil tento muž na stadionu v Bryant Parku. Jeho vystoupení po předstírané neschopnosti vytřelo všem zrak.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Termín lidská přirozenost se často používá jako univerzální fráze, která omlouvá nepřijatelné chování. Tento malý fakt se tak naplno projevil během jedné zimní noci v newyorském Bryant Parku. Lidé se tam shromáždili, aby si užili zázraky jedné z nejikoničtějších zimních radovánek na Manhattanu – bruslení. Na místě bylo plno lidí všech generací, kteří bez námahy klouzali po ledové ploše. Bohužel se ti samí lidé ale chovali neuvěřitelně nevhodně, když se smáli tomuto muži, který se k nim snažil přidat. 

Pokud vyčníváte z davu, pravděpodobně se stanete středem pozornosti 

Vypadalo to jako typické bezstarostné bruslení, než pořadatelé akce museli po chvíli zábavu ukončit a informovat dav o tom, že došlo k poruchám na stadionu. „Žádáme vás, abyste se řídili pokyny zaměstnanců a pomalu a bezpečně opouštěli led. Děkujeme vám,“ zaznělo v rozhlase. Skoro všichni bruslaři se tak okamžitě přesunuli k východům, aby se podřídili, s výjimkou tohoto muže. „Pane v červeném svetru, prosíme vás, mohl byste plochu obejít, otočit se a vrátit se k východu? Byli bychom vám vděční,“ ozvalo se dále.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž měl však zjevně potíže s bruslemi a akorát se po vyzvání nemotorně snažil zamířit k východu. Kvůli jeho neustálému uklouzávání se tak na něj začali dívat ostatní a začali se mu vysmívat. Namísto nabídnutí pomoci, aby se dostal muž ven, lidé dokonce kroutili hlavami a chichotali se. Vše se však změnilo, když začala v reproduktorech znít hudba. Muž se totiž navzdory všem výsměškům začal potácet po ledě a namísto pádů začal nyní pomalu klouzat. To vedlo lidi k tomu, aby ztichli a zpozornili, protože se něco začalo dít.

Tento muž v červeném svetru dokázal, že se ostatní obrovsky zmýlili

Tento muž se k údivu přihlížejících začal pohybovat s větší jistotou a osamocen uprostřed kluziště začal s profesionálními pohyby. Dokázal například za sebou zvedal i nohu. Jeho předstíraná neschopnost dav určitě zmátla. Když poté zkušeně pokračoval v bruslení, přihlížející, kteří se zdáli být více slušní než ostatní, se začali usmívat, a jako by mu tiše fandili a nadávali těm, kteří si z něj utahovali. Hudba však hrála dál a muž předváděl na ledě stále lepší pohyby. Očividně si užíval fakt, že všem dokázal to, jak se obrovský zmýlili. 

Pro všechny, kteří si ten večer přišli zabruslit, to byla opravdu skvělá lekce. Nikdy není vhodné dělat si legraci z něčí zručnosti. Nejlépe to však řekl sám Dalajláma: „Naším hlavním cílem v tomto životě je pomáhat druhým. A pokud jim nemůžete pomoci, alespoň jim neubližujte.“ Tato mrazivá zimní noc v New Yorku tak představovala pro všechny bruslaře rozhodně velké poznání. To, jak se choval pán v červeném svetru a jak na něj reagovali všichni ostatní, bylo opravdovým otevřením očí.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství