Otec zavřel své vlastní děti v kufru auta. Dal jim tím užitečnou lekci do života

Únosy dětí se neodehrávají jen v seriálech, ale také v realitě. A je to jednodušší, než byste čekali. Poučit ratolesti o tom, jak by se v takové situaci měly zachovat, není od věci.

i Zdroj fotografie: Mike-fiesta/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Prioritou pro každého rodiče je, aby jeho potomek byl v bezpečí. Rizika, která zejména na malé děti číhají během běžných činností, nejsou zanedbatelná. Máma s tátou s nimi nemohou být nonstop, aby ratolestem pomohli, kdyby se dostaly do úzkých. Navíc se děti mohou stát terčem zájmu kriminálních živlů a drtivá většina z nich na to není připravená. Změnit se to rozhodl tatínek Robin, který na sociálních sítích radí dětem i dospělým, jak se chovat v nebezpečné situaci.

Otec strčil dítě do kufru a zavřel ho

Přestože rodiče vynakládají velké úsilí, aby své děti ochránili, stává se, že se v rizikových situacích ocitnou. Robin na svém instagramovém profilu zveřejňuje krátká videa, aby upozornil, jaká nebezpečí mohou číhat na děti i dospělé. A zároveň radí, jak se v takové situaci chovat a bránit. Jedno z videí začíná velmi neortodoxně. Vezme totiž do náruče nejdřív svou malou dceru a později i syna a strčí je do kufru auta.

Předtím však obě děti pečlivě instruuje, jak mohou kufr automobilu otevřít zevnitř. Přestože oba caparti jsou skutečně malí, podaří se jim bez problémů z pasti uniknout. Díky otci dostali skutečně užitečnou lekci do života. „Bohužel jsou děti unášeny dost často na to, aby to byl důvod k výuce základních únikových taktik. Děti jsou mnohem chytřejší, než jim připisujeme. Naučte je to a možná vás překvapí,“ uvedl ochranitelský otec u videa.

Tohle by se děti měly učit ve školách

Přestože je v kufru auta tma a tísnivý prostor, tedy nekomfortní prostředí, ve kterém by se nejedno dítě rozplakalo, malá holčička i chlapec najdou speciální tlačítko, které jim předtím otec ukázal velmi rychle. Podle Robina je to snadné a základy by se mělo naučit každé dítě. Jistá úskalí však taková výuka má. „Moje děti občas sledují, jak natáčíme bezpečnostní videa, a chtějí si to vyzkoušet. Bohužel to také znamená, že můj syn teď neustále odemyká zámek na záchodě,“ žertoval Robin.

Pod videem, které nasbíralo téměř 2,5 milionu lajků, se objevila smršť komentářů. Lidé oceňují, že je jeho návod poučný pro rodiče i jejich děti. „Tohle je velmi důležité! Je dobře, že to děti učíte,“ reagoval jeden z diskutujících. Tohle by se mělo učit ve školách,“ přidal se jiný. „Je to děsivé a smutné, že musíme děti učit, jak se chovat v nouzových situacích,“ napsal další s tím, že svět bohužel není úplně bezpečným místem.

Prevenci by rodiče neměli podcenit

V nouzové situaci se podle Policie ČR děti nemusí nutně ocitnout jen venku, ale i v bezpečí domova. Důležitost preventivních opatření by proto rodiče neměli podceňovat. Je důležité, aby potomky naučili opatrnosti a obezřetnosti k cizím lidem. Například aby si dítě nebralo od cizích lidí na ulici sladkosti, nikam s nimi neodcházelo a nenastupovalo do automobilů. I malé děti by měly znát adresu a telefon rodičů. Konkrétní rady, jak by se v krizové situaci měly zachovat, přinesl Dámský Deník.

Co si myslíte o výukových metodách otce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články