Dítě se topí, otec na kameru předstírá pláč: „Ten chlap si zaslouží vězení, nic víc!“

Otec chtěl varovat ostatní před nebezpečím vodních radovánek, a tak natočil dramatické video. Lidé jej za to odsoudili a zkritizovali.

Holčička u bazénu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S přicházejícím létem a vysokými teplotami nastává čas plavání a blbnutí v bazénu. Stále více lidí si k vodním radovánkám pořizuje bazény různých velikostí na svou zahradu. To ale přináší nebezpečí, které hrozí především dětem. Ty se totiž mohou v nestřeženém okamžiku začít topit, a letní osvěžení tak jednoduše může mít tragický konec. Stačí totiž opravdu vteřina.

Podle názoru ostatních to muž přehnal

Rodiče by za žádnou cenu neměli nechávat své děti v bazénu bez dozoru, a to i v malém dětském bazénku, kde je třeba jen 10 cm vody. Jak se totiž říká, utopit se dá i v louži. Stačí chvilka nepozornosti, dítě může uklouznout, může se mu zatočit hlava nebo neodhadne své možnosti a snadno se začne topit. Pokud v tu chvíli není poblíž nikdo, kdo by mu pomohl, hrozí obrovské nebezpečí utonutí.

Jeden otec se proto rozhodl varovat ostatní před nástrahami vodních radovánek. Natočil video, které zveřejnil na svém TikTokovém profilu. Celý scénář nahrávky pečlivě promyslel, sestříhal a doufal, že tím přiměje rodiče, aby své děti koupající se v bazénech opravdu nespustili z očí. Jeho snaha ale měla opačný efekt. Internetoví uživatelé jej odsoudili za jím vytvořené video, protože to podle nich přehnal. Nahrávka totiž působí opravdu věrohodně.

Otec drží v náručí utonulého syna

Jak děj ve videu popisuje i web Parenting, ihned na jeho začátku je zachycen plačící muž držící bezvládné tělíčko svého malého synka. Ihned poté je střih, po němž následují scény, jak k neštěstí došlo. Dítě je totiž necháno bez dozoru, a tak shodou nešťastných událostí zůstane ležet ve vodě, což vede k jeho utonutí. Přestože se jej jeho otec snaží zachránit, je již příliš pozdě.

@lewissaunderson38 An educational video to remind parents of the dangers of leaving children unattended in water. This is fiction, not real. This is the power of filmmaking, editing, storytelling and sound design. The child was completely safe. The scream was added afterwards in post-production. #awareness #fiction #watersafety #parents #parentsoftiktok #mumsoftiktok #dadsoftiktok #child #acting #fyp #fy #foryou #xcyzba #viral #viralvideo ♬ Lost Without You – Freya Ridings

Věrohodné video, přestože je u něj napsáno, že se jedná o fikci, v mnoha lidech vyvolalo odpor. Šokující nahrávka měla varovat před nebezpečím utonutí, bohužel ale měla opačný efekt. Sami posuďte, zda to otec opravdu přehnal, nebo naopak smeknete před jeho uměním vytvořit opravdu dramatické video. To rozpoutalo bouřlivou diskuzi spíše v negativním slova smyslu, podobně jako zpověď dívky, která si stěžuje na svůj výdělek, jak jsme na DámskémDeníku již uveřejňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články