25letá dívka vyvolala diskuzi, když řekla, kolik si vydělává: „Nemám volný čas a ani peníze“

Dívka se svěřila, že si kvůli nízkému platu nemůže nic dovolit. Jakmile ale řekla jeho výši, strhla se bouřlivá diskuze.

peníze i Zdroj fotografie: iStock
                   

Najít si práci dělá v dnešní době problém stále více lidem. Přestože nabídek je dost, nejsou pro ně buď vhodní, nebo se jim nezamlouvají pracovní podmínky či plat. Ovšem kvůli rapidnímu zdražování cen energií, nájmů i potravin je mnoho jedinců nuceno bydlet se spolubydlícími nebo u rodičů. Na sociálních sítích se nedávno objevilo video, v němž si mladá dívka stěžuje na svůj plat a životní úroveň. Její zpověď vyvolala záplavu komentářů.

Ze svého platu si nekoupí ani jídlo

Obecně je známo, že existují zaměstnání, v nichž si člověk přijde na opravdu vysoké výdělky. Oproti tomu mnoho lidí pracuje za minimální mzdu, ze které jen horko těžko dokáže vyžít. Při zaplacení nutných výdajů již některým nezbývá pomalu ani na jídlo. A mezi takové chudáky se zařadila i pětadvacetiletá dívka, která ze zoufalství zveřejnila na svém TikTokovém profilu video, v němž si stěžuje na svou nepříznivou ekonomickou situaci.

V nahrávce vyjádřila svůj smutek a vztek z toho, jaký život je nucena žít. Přestože pracuje, musí stále bydlet v domě svých rodičů. Jak totiž uvádí web PositiveVibration, dívka dostává tak nízký plat, že by si podnájem sama nemohla dovolit. Dále se svěřila, že má strach z nejistého zaměstnání, dokonce nemá peníze ani na základní potraviny. Večery a víkendy tráví doma, jelikož by neměla z čeho zaplatit útratu v baru.

Zveřejněním svého platu vyvolala bouřlivou diskuzi

V mnoha lidech vzbudila tato nebohá dívka velkou lítost. Pod videem se začaly objevovat komentáře uživatelů, kteří na tom jsou podobně jako ona, a video se rychle rozšířilo po internetu. Když ale hlavní hrdinka prozradila výši svého platu, vyvolalo její sdělení bouřlivou diskuzi. Svěřila se totiž, že si měsíčně vydělá něco přes sto tisíc korun, což je dost vysoká částka. Někteří musí přežívat z méně jak čtvrtiny její mzdy. Je tedy jasné, že celé video bylo pouze tahem, jak přilákat co nejvíce sledujících, a získat tak popularitu.

@placeofpods May be a quarter life crisis #fyp #struggle ♬ original sound – abbyj.png

Na druhou stranu, pokud bylo její sdělení myšleno vážně a ona opravdu není schopna vyžít se svým platem, měla by se nad sebou zamyslet a slevit ze svých nároků. Jinak jí to v budoucnu přinese velké potíže, protože absolutně neumí hospodařit a nezná skutečnou hodnotu peněz. Mladí lidé by měli zažít tvrdou práci, kterou byli nuceni vykonávat jejich předkové. Jsou totiž zhýčkaní, což dokazuje i video již zveřejněné na DámskémDeníku, ve kterém si dívka stěžuje na nutnost zaměstnání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články