Když rozvedený muž zjistil, že jeho bývalá žena a dítě nemají co jíst, ihned běžel nakoupit. Na exmanželku čekala doma plná lednice

Jakmile se dva lidé milují, často spolu plánují budoucnost a třeba i dítě. Bohužel mnohdy dochází k tomu, že to časem nevydrží a dojde na střídavou péči.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Brandon James
                   

Jakmile se dva lidé rozhodnou mít dítě, vytvoří si tak k sobě obrovský závazek, který je již na celý život. Samozřejmě, že spolu nemusí být napořád jen kvůli dítěti, ale i když dojde k rozchodu, musí se oba chovat zodpovědně. To se ovšem často nestává a čím dál více se ženy dostávají do role samoživitelky bez pomoci. Avšak v tomto případě bylo naštěstí vše úplně jinak.

Věřili, že spolu budou napořád

Jednoho dne si Brandon našel přítelkyni a skutečně vše vypadalo jako z pohádky. Jenomže po nějakém čase se sobě začali vzdalovat. Do toho jeho přítelkyně otěhotněla a tehdy učinili rozhodnutí, že si dítě nechají a nějak to ještě zkusí. Jak už asi většina tuší, toto řešení nikdy nedopadá dobře a i přes veškerou snahu jim dítě vztah nezalepilo. Rozhodli se tedy jít od sebe s tím, že si dítě nechá matka. Nějaký čas tak žili, Brandon platil alimenty, svou dceru navštěvoval a vypadalo to, že to funguje.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Brandon James

Nechtěli být tím typem rodičů, kteří se rozejdou a poté se nesnášejí, hádají se a brání si vidět své dítě. Už to se cení, že se své role zhostili opravdu zodpovědně a nenechali své negativní emoce, aby ovlivnily vývoj a štěstí jejich dcery. Jenomže zanedlouho měl Brandon přijít na to, že mu jeho bývalá přítelkyně neříkala tak úplně vše. Rozhodl se ji navštívit, aby jejich dceři donesl léky, a jakmile k ní přišel, zdálo se být všechno normální. Dokud neotevřel lednici a nezjistil, že je kromě pár lahví vody úplně prázdná.

Postavil se ke všemu čelem

Co se ovšem týkalo věcí pro malou, bylo všeho dostatek. Došlo mu, že matka jeho dítěte skoro nic nejí a upírá si základní potřeby jen proto, aby jejich dítě mohlo šťastně vyrůstat. „Pracuje osm hodin denně, splácí auto, platí nájem a dělá vše pro to, aby naše dcera měla úplně cokoliv, co potřebuje. Je tedy samozřejmé, že i já se budu starat o to, aby matka mého dítěte měla vše, co potřebuje.“ A i přes to, že by si někdo řekl, že dokud má dítě vše, nemusí ho zajímat, co je s jeho bývalou, on to viděl jinak.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Brandon James

Jednou je to žena, která mu dala to nejcennější, co má, a je tedy i jeho zodpovědností, aby i ona žila šťastně a nehladověla. Protože pokud je matka šťastná, zdravá a v kondici, bude šťastná a zdravá i jejich dcera. Okamžitě s ní šel na velký nákup, kde se ujistil, že bude mít vše, co k normálnímu životu potřebuje. A rovnou se s ní domluvil, že odteď budou tyto nakupovací akce dělat pravidelně, aby již nikdy nedošlo k tomu, že nebude mít co jíst.

Jak myslíte, že byste se na místě tohoto muže zachovali vy?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Nela Maloňková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Trik hotelových uklízeček: Polštáře budou jako nové, zažraná žlutá špína, pot ani bakterie se v nich neudrží
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Hodnoty na tlakoměru, které znamenají velký problém. Mnoho lidí to neví a vyčkává
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky